banner279

Eski Bakan Çelik’ten, VESOB’a ziyaret…

Konferans vermek için Van’a gelen Dönemin Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanı Hüseyin Çelik, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (VESOB) ziyaret etti. VESOB Başkanı İsa Berge, merkez ve ilçe oda başkanları ile kooperatif başkanları Bakan Çelik’i ağırladı.

Eski Bakan Çelik’ten, VESOB’a ziyaret…

Ziyarette konuşan Eski Bakan Hüseyin Çelik, “Ben de burada bulunmaktan ve misafiriniz olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Gerek İsa beyin döneminde gerek önceki dönemlerde, VESOB’un tüm dönemlerinde esnafımız ile hep iç içe olduk. Ne zaman bize meselelerini getirdiler ise öncelikli olarak adettik ve üzerinde durduk. Meselelerinizin çözümü için sizinle birlikte Ankara’da ilgili mercilere taşıyabiliriz.” dedi.

    Oda başkanlarına teşekkür…

    Doç. Dr. Çelik, “Bugün esnafımıza yakışan bir binada hizmet vermeniz, bizim için ayrıca bir sevinç kaynağıdır. Bizimle bir araya gelen bütün esnaf temsilcisi oda başkanlarına bu vesile ile teşekkür ediyorum. Allah tekrar tekrar sevinçlerde ve güzel zamanlarda bizi bir araya getirsin” şeklinde konuştu.

    “Van için bulunmaz bir değer olan Sayın bakanımızı ağırlamaktan onur duyuyoruz” diyen VANESOB Başkanı İsa Berge, güzel bir heyecan içinde olduklarını söyleyerek,  “Milletvekilliği ve bakanlığı döneminde şehrimize büyük katkılar sağlayan Sayın bakanımıza minnettarız. Van’ımız ve ülkemiz için büyük bir değer olan Sayın bakanımızın varlığı her zaman şehrimize büyük bir güç katmıştır. Bakanlığından sonraki dönemlerde Van, Sayın bakanımızın o günlerdeki gücünü bir daha bulamadı. O dönemlerde Van’ımızın Türkiye genelinde çok çok önemli bir temsiliyeti vardı. Sayın bakanımız Van’ı hiçbir zaman yalnız bırakmadı” ifadelerini kullandı.

    “O günlerin özlemi içerisindeyiz.” 

   Berge, konuşmasına devamla, “Van’ın ekonomik ve sosyal kalkınmasında büyük bir rol oynayan Sayın bakanımızın o görkemli günlerini arıyoruz. Özellikle eğitim, sağlık, kültür ve ulaşım alanlarında Van’a getirdiği yatırımları ile gönüllerde yer edinen Sayın bakanımızı kutluyoruz. Van’ın ve bölgenin her konuda size ihtiyacı var. Hitabetiyle ve güçlü yorumlarıyla Türkiye’nin tanıdığı nadide değerlerden biri olan Sayın bakanımıza, sözlerin efendisi desek yeridir. Yöneticiliği ile her daim adından söz ettiren Sayın bakanımız, şehrimizi Türkiye gündemine taşıdı. Van’ımızı öncü iller konumuna getiren Sayın bakanımız, ülkemizin unutulmaz isimleri arasında yerini almıştır. Van’ın her tarafına nükseden Sayın bakanımızı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Van olarak kendisine çok şey borçluyuz. Van’da yapılan yüzlerce okul, sağlık kompleksleri, sanayi alanları, esnaf ve sanatkarlar için yapılan tüm hizmetlerde sayın bakanımızın imzası vardır” dedi.

    “Her zaman esnafımızın yanında oldu”

   Berge, “Sayın bakanımız her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında oldu. Hizmet verdiğimiz binamız, büyüm emekleriniz sayesinde yapıldı. Sayın bakanımızın birliğimizi ziyaret etmesi bizleri onurlandırmıştır. Oda başkanlarım ve kooperatif başkanlarım adına ziyareti nedeniyle Sayın bakanımıza çok çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

   Ziyaretin sonunda VANESOB Başkanı Berge, bakan Çelik’e, plaket takdim etti ve kilim hediye etti.

   Ziyaret hatıra fotoğrafı ile son buldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140