banner307

Erken seçim olacak mı? Selvi açıkladı! Erdoğan tarih verip son noktayı koydu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında erken seçim ihtimalini değerlendirdi. Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü konuşmasında 2020 yılını şahlanış yılı ilan etmesiyle erken seçim ihtimaline kapıyı kapattığını belirtti.

Erken seçim olacak mı? Selvi açıkladı! Erdoğan tarih verip son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada 2019’un Türkiye için ‘yeniden yükseliş yılı’ olduğunu, 2020’de ise şahlanış yaşanacağını söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü "Erken seçim için ne dedi?" başlıklı yazısında Erdoğan’ın 2020 yılını şahlanış yılı ilan ederek erken seçim ile ilgili tartışmalara son noktayı koyduğunu belirtti.

İşte Selvi’nin yazısından o bölüm:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılını değerlendirip 2020 yılına ilişkin perspektifi ortaya koyduğu basın toplantısını izledim.

Önce Erdoğan’ın açıklamalarından çıkardığım iki sonucu paylaşayım.

bursa jigolo1) Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde değişiklik olmayacak. Erdoğan sorunların yüzde 98’inin yeni sistemden değil, eski sistemin alışkanlıklarından kaynaklandığını söyledi.

2) 2020’de erken seçim yok. Erdoğan erken seçim yok demedi ama ben o sonucu çıkardım. Çünkü 2020’yi ekonomide şahlanış yılı ilan etti. Erken seçim tartışmalarına kapıyı kapattı.

Erdoğan’ın mesajlarına gelince...

“2019’da yıkım bekleyenler hüsrana uğradı” dedi. Ekonomide en zorlu dönemin geride kaldığına işaret etti.

2020 yılını ise adeta ekonomi yılı ilan etti. “2020 şahlanış yılı olacak” dedi.

İHA’ları, SİHA’ları anlatırken heyecanına diyecek yoktu. “Atmaca geliyor atmaca” derken, gözlerinden oğlunun askerden geldiği haberini alan annenin mutluluğu okunuyordu.

Ekranda yerli otomobili görünce, evinin önüne ilk arabasını çeken aile reisi kadar heyecanlıydı.

2019 yılını Suriye’de terör koridoru planlarının bozulduğu yıl olarak ilan etti. 2020’de çözümü önceleyen bir tavır ortaya koydu.

Belli ki 2020, Libya yılı olacak. Belli ki Erdoğan, Libya’daki meşru hükümeti ayakta tutmak için elinden gelen her şeyi yapacak. “Ülkemizi Akdeniz sahillerine hapsetme planını bozduk” dedi. Libya’ya asker göndermeyi sürdüreceğimizi söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306