banner279

Edremit Belediyesi ulusal medyada gündem oldu

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, "Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ilçe sınırları içerisindeki liselerde okuyan 2 bin 100 üniversite adayına 16 bin 500 adet kaynak kitap dağıttı" haberi ulusal medyada gündem oldu.

Edremit Belediyesi ulusal medyada gündem oldu

Edremit Belediyesi anlamlı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Belediye Başkanı İsmail Say, İlçe sınırları içerisindeki liselerde okuyan 2 bin 100 üniversite adayına 16 bin 500 adet kaynak kitap dağıtarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yapılan bu faaliyet de ulusal televizyonlarda gündem oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Türkiye’de de eğitim öğretime geçtiğimiz aylarda ara verilirken, sınav tarihleri de değişmişti. YKS tarihinin 27-28 Haziran 2020 olarak açıklamasının ardında öğrenciler sınava kısa bir süre kala kitap ve kaynaklara ulaşmakta ciddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Bu sorunu çözmek ve öğrencilere destek olmak isteyen Edremit Belediyesi seferber oldu. 

İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle birlikte kaynak arayışına giren Edremit Belediyesi, Başkan İsmail Say’ın girişimleri sonucu ilçede lise son sınıfta okuyan ve bu yıl mezun olacak 2 bin 100 öğrenci için 16 bin 500 adet kaynak ve soru bankası seti desteği sağladı. Türkiye’de ilk olan anlamlı çalışma ulusal medyada gündem oldu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241