banner279

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik talimat! İLİTAM'a da el atması bekleniyor..

Twitter adresi üzerinden açıklamalarda bulunana İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik talimat! İLİTAM'a da el atması bekleniyor..

İletişim Başkanı Altun, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdi" dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak Psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere Psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu girişimi sonrası tarikatların kontrolüne giren İlahiyat ve Diyanet'te de çeşitli düzenlemelerin yapılması bekleniyor. Bilindiği gibi İLİTAM üzerinden ilahiyatlarda hızla kadrolaşan tarikatlar, kendilerinden olmayan meslektaşlarına ders verdirmezken akademisyen alımında da tıpkı FETÖ gibi hak edene değil kendi cemaat tabanlarına öncelik veriyorlar. Bazı Tarikatların İlahiyat ve Diyanet'te kadrolaşması sonrasında KATOLİK HRiSTİYAN tipi okumayan, düşünmeyen, akletmeyen, sorgulamayan, ben bilmem papaz mürşidim bilir diyen sömürüye açık müslüman toplumu oluşturulmak isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140