banner279

Büyükşehir’den, yeni içme suyu göletleri…

Van Büyükşehir Belediyesi, hayvan sayısının yoğun olduğu yerlerde modern hayvan içme suyu göletleri inşa ederken, ihtiyacı karşılamayan göletleri de genişletiyor.

Büyükşehir’den, yeni içme suyu göletleri…

 Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın daha verimli hale getirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

       Bu kapsamda birçok mahalle ve mezrada verimin artmasına yönelik yapılan gölet, sıvat ve sulama kanalları ise çiftçilere büyük bir kolaylık oluşturuyor.

        Gevaş ilçesine bağlı Abalı mahallesinde yapımına başlanan ve kısa süre içerisinde hizmete sunulan hayvan içme suyu göleti, bölgede hayvancılık yapan vatandaşlara da can suyu oldu. 22 bin metre küp depolama hacmine sahip göletten, çevrede bulunan 130 hanenin 1200 büyük baş, 5 bin küçük baş hayvanı faydalanıyor.

       Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalleye yapılan Gölet ile birlikte hayvancılığında 1 yılda geliştiğini Mahalle sakinleri ise Belediye ekiplerine teşekkür etti.

      Öte yandan Tuşba ilçesi Ocaklı mahallesinde çiftçilerin ihtiyacını karşılamayan gölet, ekipler tarafından genişletilip, kanal kazısı da tamamlanarak hizmete sunuldu. Büyükşehir Belediyesinin hayvansal üretim ve çiftçiliğin gelişmesi için kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalarının devam edeceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140