banner279

Büyükşehir’den, ‘araç desteği kesildi’ iddialarına yanıt…

Van Büyükşehir Belediyesi, Van Kalesi’nde kazı yapan ekibe tahsis edilen aracın geri alındığı ile ilgili iddialar üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, kayyum yönetimini eleştirerek HDP’lilere yaranmak isteyen kazı ekibi başındaki zatın tüm söyledikleri yalanlandı.

Büyükşehir’den, ‘araç desteği kesildi’ iddialarına yanıt…

 Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığında, Van Kalesinin Kuzeyinde arkeolojik kazı çalışması yürütülmektedir. Sosyal medyada, arkeolojik kazı çalışmalarına verilen desteğin, Van Büyükşehir Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılması sonrası kesildiği, kazı ekibine tahsis edilen aracın geri alındığı ve kazının durdurulduğu yönündeki iddialar art niyetli ve gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesinde görevde olan bütün araçlar, 31 Mart sonrasında olduğu gibi, görevlendirme yapıldıktan sonra da havuza çağrılmış, araçlarla ilgili yeni bir planlama yapılmıştır” denildi.

            Açıklamanın devamında ise “Bu süreçte kazı çalışması yürüten ekibe tahsis edilen araç ta geri çağrılmıştır. Planlama yapılırken, kazı ekibi tarafından yeni bir araç tahsis edilmesi konusunda belediyemize her hangi bir yazılı veya sözlü talep iletilmemiştir. Bu iddiaların aksine, Büyükşehir Belediyemiz tarafından kazı ekibine devamlı destek verilmiştir. Aş evimizde hazırlanan sıcak yemekten her gün 25 kişilik kazı ekibine 2 öğün olarak 3 çeşit yemek ücretsiz verilmektedir. Verilen destekler ortada iken, araç üzerinden politik bir tavır sergilenmesi, kurumumuzu ciddi anlamda üzmüştür” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241