banner279

Berge: “Şehrimiz kazansın, esnafımız bayram etsin”

VAN ESOB Başkanı Berge: “Bayram alışverişimizi yerel esnafımızdan yapalım, hem şehrimiz kazansın hem de esnafımız bayram etsin.” dedi.

Berge: “Şehrimiz kazansın, esnafımız bayram etsin”

Yaklaşan kurban bayramının bereketini beraberinde getirdiğini söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van halkından bayram alışverişini, pandemi sürecinde çok zor durumda kalan yerel esnaflardan yapmasını istedi. 

Bayramlarda herkesin mutluluk içinde olduğunu vurgulayan VANESOB Başkanı Berge, “Hem kendimizi, hem çocuklarımızı hem de esnafımızı sevindirelim. Salgından kaynaklı uzun süredir zorda olan yerel esnafımızın da yüzü gülsün. Böylece hem şehrimiz kazansın hem de yerel esnafımız da gerçekten bayram etsin.” şeklinde konuştu.   

“Van ekonomisine can katan yerel esnafımızdır”

Van esnaf ve sanatkarlarının koronavirüs sürecinde milletin sağlığı için her türlü fedakarlığı yaptığını belirten başkan Berge, “İstihdamı ve her yönüyle Van’ın ekonomisine can katan esnafımızın, koronavirüsten kaynaklı sıkıntıları devam etmektedir. Esnafımız çok zor durumda kalmıştır. Her zaman Van halkının yanında olan esnafımıza sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241