banner279

Başkan Vekili Aslan, Olgunlaşma Enstitüsü’nde incelemelerde bulundu

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Van Olgunlaşma Enstitüsünde incelemelerde bulundu.

Başkan Vekili Aslan, Olgunlaşma Enstitüsü’nde incelemelerde bulundu

Van Büyükşehir Belediyesi, Kadın Yaşam Merkezi bünyesinde bulunan Hakkari ve Bitlis illerine de hizmet veren 4 idareci ve 24 usta öğreticisi bulunan Van Olgunlaşma Enstitüsünde inceleme yapan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a İpekyolu Aile ve Kadın Hizmetleri Müdürü Ebru Akyol Turan’da eşlik etti.

  Enstitüde bulunan el dokuması kilimler, yöresel kıyafetler, çeşitli el sanatları teknikleri atölyelerini gezen Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aslan,  Enstitü Müdürü Neşe Evliyaoğlu'ndan enstitü ve atölyeler hakkında bilgi aldı.

  “KÜLTÜREL ÖĞELERİN ÖN PLANA ÇIKARILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR”

  Olgunlaşma Enstitüsünün kent kültürüne nitelikli bir şekilde katkı sunduğunu belirten Başkan V. Aslan, “Van’ımızın kültürü ve geleneksel el sanatları konusunda araştırma, geliştirme çalışmalarını eksiksiz yerine getiren Olgunlaşma Enstitümüzü ziyaret ettik. Enstitü Müdürü Neşe Hanımdan çalışmalara ilişkin bilgiler aldık. Şehrimiz adına üretim yapılması ve kültürel öğelerin ön plana çıkarılması çok değerlidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Van Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Neşe Evliyaoğlu da İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür ederek, belediye ile işbirliği içinde çalışmak istediklerini ifade etti. Son olarak günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140