banner307

Başkan Karabıyık basın mensuplarıyla bir araya geldi

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabayık, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentteki basın mensuplarıyla b araya geldi.

Başkan Karabıyık basın mensuplarıyla bir araya geldi

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabayık, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya kentteki basın mensuplarının yanı sıra Gelecek Partisi İletişim Başkanı Serkan Akdoğan, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Zihni Aslan, Teşkilat Başkanı Harun Bilici de katıldı. Toplantıda ülke ekonomisini ve pandemi sürecini değerlendiren Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabayık, her hafta 1065, günde ise 10 bin 65 sloganıyla üyelik sloganı kampanyası başlattıklarını ve 65 günde bu sayıyı yakaladıklarını ifade etti.

“HER GÜN BİR UÇAK DOLUSU İNSAN KAYBEDİYORUZ”

Acılarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirten Başkan Karabıyık, “Bilindiği gibi yeni bir partiyiz. Ama ismi gibi gelecek vadeden bir partiyiz. Yaklaşık 1 yıl önce göreve geldik. 6 gün sonra 1 yılımızı dolduracağız. 2020 acılarla geçen bir yıl oldu. Pandemiden dolayı hay kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. 2020 yılı hem ekonomik, hem sağlık, hem de psikolojik almada büyük acılar bırak Ekonomik sıkıntı insanlarda büyük bir iz bıraktı. Kentimizde birçok kepenk kapalıdır. Şehrimizin bazı sokakları hayaleti andırıyor. Diğer ülkeler vatandaşlarına para yardımında bulunurken, ülkemizde ise milletinden para toplayan bir hükümetle karşı karşıyayız. Bir maske doğru düzgün vatandaşına ulaştıramayan bir iktidarla karşı karşıya kaldık.

Yeni kurulmuş bir parti olmamıza rağmen vatandaşlarımıza binlerce maske desteğinde bulunduk. Şuan aşı gündemdedir. Bir maskeyi doğru düzgün dağıtamayan bir iktidardan, aşıdan da çok olumlu bir sonuç alınacağına inanmıyorum. Aşı yapılmalı ama birçok ülkede neredeyse 2. Faz aşıları yapılırken, ülkemizde ise daha ha aşılar nereden gelsin, bunu konuşuyoruz. Her gün resmi rakamlara göre 200’ün üzerinde insanımızı, göz göre göre kaybediyoruz. Bu çaresizliktir. Her gün bir uçak dolusu insan kaybediyoruz” dedi.

“VAN ESNAFI PERİŞAN BİR DURUMDA”

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının gerçek olmadığını ileri süren Başkan Karabıyık, “Hükümetin gerek pandemi rakamlarında yaptığı aldatıcı rakamlar, TÜİK işsizlik rakamları, enflasyon rakamları ortadadır. Resmi rakamlara baktığımızda enflasyon %14 olarak açıklandı. Oysa sokaktaki enflasyon %34-36’lardadır. Bir sıvı yağın 26 liradan 76 liraya çıktığı ortadadır. İşsizlik had safha Van esnafı perişan bir durumda. Esnafın içinde bulunduğu bu zor durum verilen 750 liralık kira yardımı, sadece o ailenin kuru ekmeği bile yetmez. Esnaf borç altında inim inim inlerken, onların sesini hiç kimse gündeme getirmiyor. Kimse esnafına sahip çıkmıyor. Çevremizde birçok sınır kapısı açıkken, neden Kapıköy Sınır Kapısı kapalı? Bu çiftte standardı hala anlamış değiliz. İran üzerinden İstanbul’a, Antalya’ya, Ankara’ya, İzmir’e her gün uçakla seyahat var ama neden bize 100 kilometre mesafede olan Kapıköy Sınır Kap kapalı. Burada çifte standart var. Buda ildeki iktidar partisi milletvekillerinin duyarsızlığıdır veya beceriksizliğidir. Bu sistemde milletvekillerinin çok ta yetkilerinin olmadığını görüyoruz. Bu anlamda Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ni savunuyoruz. Ülkemizdek başkanlık sistemi tutmamıştır” diye konuştu

. “HER TÜRLÜ SEÇİME HAZIRIZ”

Göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Karabıyık, “2020 yılı 15 Ocak’ta bu görev bize dev edildi. Bu süre sarfından il başkanlığı binamızı oluşturduk. İlk etapta 50 kişilik bir il yönetimi oluşturduk. 6 ilçemizin kongresini gerçekleştirdik. 10 ilçemize atama yaptık. Sadece 2 ilçemizin atamaları duruyor. Bu ilçelerimiz Başkale ve Saray ilçeleridir. Çok sayıda aday adayı müracaatı var, fakat pandemiden dolayı kongrelerimize ara vermiştik. Ocak ayı içerisinde Edremit ve Gevaş ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Daha önceki kongrelerimizi güçlü bir şekilde yaptık. Yoğun bir katılım oldu. İlk kongremizi Genel Başkanımızın katılımıyla 22 Ağustos büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirdik.

Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları atamamızı yaptı Şuan seçime hazır bir partiyiz. Hem baskın seçim, hem erken seçim ve hem de zamanında yapılacak olan her türlü seçime Gelecek Partisi hazırdır. Geçtiğimiz aylarda bir üye kampanyamız olmuştu. Üyelik kampanyamıza bir slogan bulduk. Her hafta 1065, 65 günde 10 bin 65 sloganıyla üyelik sloganı kampanyası başlattık. 65 günün sonunda bu hedefimize ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Üye bakımından şimdiden Van’da 3’ncü partiyiz.

Gelecek Partisi yeni kurulmasına rağmen büyük bir teveccüh gördü. Bir teşkilatın başarı çıtası yaptıkları gerçek üyeliklerle endekslidir. Her ilçemizde aylık %4 üye hedefimiz var. Hedefimiz 2021’in sonunda 30 bin üyedir. Bu Türkiye ortalamasına göre çok iyi rakamdır. Önümüzdeki seçimde iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Karabıyık’ın 2021 yılı beklentileri hakkında bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306