banner279

Başkan İlhan, Van'ın sorunlarını Karamollaoğlu'na iletti

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret ederek, Van'ın kronikleşmiş sorunları hakkında bilgi verdi. Başkan İlhan, Genel Başkanları Karamollaoğlu'nun Kapıköy'ü gündeme getireceğini ifade etti.

Başkan İlhan, Van'ın sorunlarını Karamollaoğlu'na iletti

Ankara'ya çıkarma yapan ve Van'ın kronikleşmiş sorunlarını Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na ileten Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Kapıköy Sınır Kapısı'nın yaklaşık olarak 1 yıldır kapalı olduğunu ve bunun gündeme getirilmesi için Karamollaoğlu'na bilgi verdiklerini söyledi. Temel Karamollaoğlu'nun yapacağı toplantılarda Kapıköy Sınır Kapısı'nı gündeme getireceğini belirten İlhan, Van'da esnafın iflas etme eşine geldiğini vurguladı. Başkan İlhan, Van'da son 5 yılda İranlı turistlere yönelik, otel, restaurant, cafe başta olmak üzere, birçok alanda hediyelik eşya, bijuteri tarzı iş yerleri sayılarının arttığını, fakat son bir yılda hem kapının kapanması ve dünya genelindeki pandemi nedeniyle ülkeler arası giriş çıkışların durmasıyla hizmet sektöründeki birçok esnafın artık kap

"GENEL BAŞKANIMIZ KAPIKÖY BAŞTA OLMAK ÜZERE, İLİN DİĞER SORUNLARINI YAPACAĞI TOPLANTILARDA DİLE GETİRECEK"

İlk olarak Kapıköy Sınır Kapısı sorununun gündeme getirilmesini talep ettiklerini belirten İlhan, "İlk olarak Kapıköy Sınır Kapısı'nın yaklaşık olarak 1 yıldır kapalı olduğunu, Kapıköy'le birlikte Esendere, Gürbulak ve Hakkari Üzümlü Sınır Kapılarının kapalı olduğunu illettik. Özellikle Van'da son 5 yılda İranlı turistlere yönelik, otel, restaurant, cafe başta olmak üzere, birçok alanda hediyelik eşya, bijuteri tarzı işyerlerinin sayılarının arttığını, fakat son bir yılda hem kapının kapanması ve dünya genelindeki pandemi nedeniyle ülkeler arası giriş çıkışların durduğunu, bundan dolayı hizmet sektöründeki birçok esnafın artık kapanma noktasına geldiğini ve bununla alakalı genel merkezimize bilgilendirme yaptık. Özellikle İran'dan başka illere uçak severlerinin mevcut olduğunu, fakat karayoluyla yolcu girişinin olmadığını, bu konuda ulusal gündemde yer alması adına Genel Başkanımızdan açıklama yapmasını istedik. Genel Başkanımız Kapıköy başta olmak üzere, ilin diğer sorunlarını yapacağı toplantılarda dile getirecek" diye konuştu.

"VAN'DAKİ BÜTÜN SORUNLARI GENEL BAŞKANIMIZA İLLETTİK"

Esnafın genel durumuyla alakalı, bilgilendirme yaptıklarını söyleyen İlhan, "Van'a sürekli söz verildiğini ve bu sözlerin bir türlü yerine getirilmediğini, Genel Başkanımıza illettik. Genel Başkanımız Van'ın bütün sorunlarını not aldı ve gündeme getireceğini ifade etti. Öncelikle Kapıköy ve esnaf sorunlarını gündeme getirecek. Çevre Yolu başta olmak üzere kangrenleşmiş sorunlarımız olduğunu ifade ettik. Van'daki bütün sorunları genel başkanımıza illettik. Kuzey Van Gölü demiryolunun mutlaka yapılması gerektiğini ifade ettik. Kuzey Van Gölü Demiryolu yapılıp, İran'a bağlantısının da olması gerektiğini, bu demiryolunun OSB'den geçerek mevcut OSB'nin gelişmesine katkı sunacağını ifade ettik. Özellikle Van için, ülkenin İran ile olan ilişkilerinin geliştirilmesiyle Van'daki ticaretin bundan faydalanacağını dile getirdik. Genel Başkanımıza gerekli bilgilendirmelerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140