banner279

Almanya cami ve cemevlerine 7 milyon euro destek verecek

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, gelecek 3 yıl için uyum çalışmalarında bulunan cami ve cemevlerine 7 milyon avro bütçe ayıracaklarını söyledi. 'Uyum için Camiler' adlı projeyi tanıtan Bakan Seehofer "Ben bu projeyle toplumun bütünlüğüne önemli katkıda bulunacağımıza inanıyorum" dedi.

Almanya cami ve cemevlerine 7 milyon euro destek verecek

Başkent Berlin'de İçişleri Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıda ''Uyum için Camiler' adlı projeyi tanıtan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer hükümet olarak uyum konusunda çalışmalar yapan cami ve cemevlerine 7 milyon avroluk bütçe ayrıldığını belirtti.

Seehofer toplumun beraberliği ve bütünlüğü için Müslümanlarla diyaloğun önemine dikkati çekerek, ''Ben bu projeyle toplumun bütünlüğüne önemli katkıda bulunacağımıza inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Projeyle İslami cemiyetlerin sivil toplum olarak yerel çevreyle ağının ve iş birliğinin güçlendirilmesi ve fahri çalışmaların profesyonelleştirmesi amaçlanıyor.

Göç ve Mülteciler Dairesi tarafından koordine edilecek projede hangi cami ve cemevlerinin söz konusu bütçeden destek alacakları Ortak Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Alman Çocuk ve Gençlik Vakfı, Goethe Enstitüsü ve Otto Benecke Vakfı tarafından belirlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241