banner207

AK PARTİ’NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM

Bu haliyle baktığımızda herkes DAVAYA İHANET peşinde mi?

AK PARTİ’NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM

AK PARTİ’NİN VAN'DAKİ DÜŞMANLARINI AÇIKLIYORUM

Van’da bir hususa odaklandığımızda bitti o iş. Gece gündüz artık onunla uğraşıyoruz. Tüketmeden, yok etmeden de bırakmıyoruz. Kendi değerleriyle, yetiştirdiği insanlarla, dostu arkadaşı ve komşusuyla bu kadar uğraşan başka bir il var mıdır bilmiyorum.

Nedir bu haset, kıskançlık, kin ve kibrin nedeni?

Dava deyip sadece dav türküsü okumak, gerçek dava erlerine “itibar suikasti düzenleyip”, halka yabancı, derdi kenti değil kendi olan kişilerin her geçen gün daha da palazlanmasını, gücüne güç katmasını, sanki iyi şeyler yapmış gibi toplum içinde gerine gerine yürümesini anlamış değilim!

Kurulduğunda “halkın, milletin partisi” olarak kurulan, yine mazlum ve samimi milletimizin dua, destek ve oylarıyla iktidarla buluşan Ak Parti zaman içinde teşkilatlarındaki yozlaşma, halka yabancılaşma, dünyevileşme ve dava şuurundan uzaklaşmayı gözden kaçırmamak ve neden bu hale gelindiğini anlamak gerekiyor.

Son günlerde yine dile getirilen ve özellikle bazı kesimler tarafından da ısrarla konuşulup teşkilatlar üzerinde algı yönetmek için kullanılan yanlışları konuşmamak, yapılanları sorgulamamak, bir birine ayna vazifesi görüp, “iyiliği emredip, kötülüklerden nehy etmek” sorumluluğunu “DAVAYA İHANET OLARAK” algılatmak, bu haklı sesi kesmek için sergilenen tavrı, gayreti de anlamış değilim.

Belki bu Ak Partinin teşkilatları için bir baskı unsuru olarak kullanılabilir.

“-Seçim öncesi konuşmayın, davaya zarar vermeyin” de denilebilir. Siyasi geleceği ya da mevcuttaki koltuğu ve sahip olduğu imkânları kaybetme kaygısı yaşayanların 3 maymunu oynaması kendilerince doğru ve normal olabilir.

Peki ya gerçek dava erlerinin, bu dava için her türlü bedeli ödemiş ve ödemeye devam eden samimi destekçilerinin kaygı ve eleştirilerini nasıl okumak gerekiyor?

Yine halkın bu konuda farklı dönemlerde yaşanan yanlışlar karşısında ortaya koyduğu eleştiri, tepki ve kaygıları nasıl anlayalım?

Bu haliyle baktığımızda herkes DAVAYA İHANET peşinde mi?

Seçim süreçlerinde aday olarak halkın kabul etmediği, toplumda karşılığı olmayan, liyakat ve ehliyetten uzak kişilerden seçilip teşkilatlara ve halka dayatılır.

“-Genel merkez bu kişileri seçti, bize düşen davaya sadakat gösterip, bu kişileri seçmektir. Eğer bu isimleri sorgular veya tepki ortaya koyarsak Genel Merkeze, Genel Başkana ve davaya ihanet etmiş oluruz” denilir.

Bunu geçen birkaç hafta içinde AK PARTİ VAN İL BAŞKANLIĞI makamından ne kadar da çok sık duyduk değil mi?

Tamda burada şunu sormak istiyorum dostlar?

-Ak Partinin en temel ilkelerinden olan İSTİŞARE, görevlendirmede LİYAKAT, EHLİYET, GÜVEN esasları ve en önemlisi ise ADALET kavramı bu yapılanlar karşısında nerede kalır?

Vefa, davaya emek verenlerin samimi emeklerine saygı nerede kalır?

-Doğruyu konuştu diye, haklı eleştirilerle yapılanları sorguladı diye birileri trenden mi atılır veya trenden inmişse bir daha trene binemez mi denilir?

-Doğru söyleyeni, eleştirisi olanı, yapılanlarını vicdanı kabul etmeyenleri dinlemek mi gerekir yoksa ihanetle itham edip, düşman kabul edip kovmak mı?

Dava sadece bugün makamda olanların emekleri ile mi bugüne geldi? Yoksa kuruluşundan bugüne teşkilatların farklı kademelerinde kimse görmese, bilmese bile Hakkın rızasına talip gizli dava erlerinin çaba, gayretleriyle mi bugüne kadar geldi?

İşte tüm bunları detaylı olarak düşünme, sorgulama ve eleştirme zamanı gelmedi mi?

Yanlışı ne zaman konuşacağız, ne zaman yanlışa ve kötüye karşı tedbir alacağız?

Yanlış ve kötüyle zamanında mücadele edilmez;

-Şimdi zamanı değil, sonra konuşuruz denilir ve seyirci kalınırsa vebalini kim öder dostlar?

31 Mart seçimleri için yaşananlara geldiğimizde ise bakın komşumuz Ağrı’ya. Savcı Sayan da köken itibariyle Ak Partili değildi. Ancak kendisine bir görev verildi ve ilk günden çalışmaya başladı. Ve kazasız belasız ilçe adayları da ilan edildi.

Van’a gelince kızıl kıyamet! Necdet Takva’yı aforoz etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Tüketmeden de bırakmıyoruz. Fakat yazımızın asıl konusu bu değil. Sürece genel olarak bakmak istiyorum. Ağrı’ya yer vermemin nedeni de o.

İşin en vahim tarafı Ak Parti’nin 18 yıllık Van serüveni. Geldiğimiz nokta hiç de iç açıcı değil. Tam bir felaketin eşiğindeyiz. Ak Parti, Van’da söz konusu yukarıdaki endişeler yüzünden büyük bir kaos yaşıyor. Partiye ilk günden itibaren gönül vermiş, hizmet etmiş insanların sayısı gittikçe azalıyor. İçten içe yükselen bir tepki “dip dalga” gibi harekete geçmiş halde.

Büyük bir “insan erezyonuyla” karşı karşıyayız.“Tüketmişlik Sendromu” yaşıyoruz.

O kadar çok başarılı insanı yok ettik ve tükettik ki geride kimseler kalmadı. Bugün yaşadığımız sorunun temel nedeni de bu!

Eskiler, kaht-ı rical diyorlardı bir bakıma. Yani yetişmiş devlet adamı yoksunluğu. Ben de kaht-ı Samimi diyorum buna. Yani samimiyetten yoksunluk.

Ak Parti’nin 18 yıllık Van serüveninde geldiğimiz nokta bu! Samimiyeti yitirdik.

İyi insanları öldürdük. Tükete tükete etrafta kimseler kalmadı. O nedenle Savcı Sayanlar, Necdet Takvalar ortaya çıktı. Bunu yapanlar kim derseniz? Ak Partililerden başkası değil maalesef!

Siz buna AKP’lilerde diyebilirsiniz, menfaat perestlerde…

Ak Partiliye Ak Parti’den başkaları düşmanlık etmedi.

Her öne çıkanı ayağından tutup aşağı çektiler.

Her başarılı Ak Partiliyi ağızları sulana sulana eleştirdiler. O nedenle Ankara’ya kim gitse yaralı gitti! Kimin adı verilse yıpratıldı.

Ankara da ne yapsın, yeni isimler aramaya başladı. Yine Ak Parti’yle uzaktan yakından alakası olmayan Prof. Dr. Çetin Kotan üzerinde çokça duruldu. Nice görüşmeler yapıldı. Kabul görmeyince bu kez ibre Necdet Takva’ya döndü.

Dikkat edin! Ak Parti’de Van büyükşehir başkan adayları derken Ak Parti’yle ilgisi olmayanlar üzerinde ısrarla duruldu. Nice toplantılar yapıldı.

SONUÇ: Ak Partili aday bulunamadı!

İlçelere de bakalım isterseniz, orada da durum çok vahim!

Bir hafta içinde yer değiştiren ve bununla birlikte kaderleri değişen adaylar.

Nasıl ve hangi kriterlerle seçildiği belli olmayan isimler.

Senin adamın bu ilçeye, benim adamım bu ilçeye denilip masa başında her türlü adalet, liyakat, ehliyet ve vicdandan yoksun alınan kararlar! Ve sonrasında da;

-Bu liste GENEL MERKEZİN, GENEL BAŞKANIN LİSTESİ söylemi!

Kimse çocuk değil beyler!

Siz bu söylemle gerçeğin, masa başında aldığınız kararların, kendi belirlediğiniz isimlerin üstünü örtemez, gizleyemezseniz. Kimsede buna kanmaz. Herkes işin nasıl ilerlediğini, nasıl bugüne geldiğini çok iyi biliyor.

Kapalı kapılar ardında, otel odalarında dönen entrikalar.

Bir çocuğun yaptığı bir yanlış sonrasında ebeveynlerinden ceza almamak için korkuyla suçu bir arkadaşına veya oyuncağa atması gibi bir şey bu!

Çok komik duruma düşürüyorsunuz kendinizi.

Peki; sormazlar mı şimdi AK PARTİNİN VAN İL BAŞKANI ve MİLLETVEKİLLERİNE;

-Bu şehrin mazlumları, mağdurları, umutla geleceğe güvenle kavuşma hayali kuran kimsesizleri işin neresinde kaldı?

Bu şehir kaybederse sizin masa başında aldığınız kararla kaybedilmiş olmayacak mı?

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulhekim Karabıyık
Abdulhekim Karabıyık - 3 ay Önce

Baki bey; değerli kardeşim...
Tüm yazılarınızı dikkate alıp dikkatle de okıyorum. Benim gibi On binlerce (özellikle bizim gibi AK Parti liler) iştahla okuyorlar..
Çünkü Dünya mazlumlarının partisi
Mağdurun,yoksulun,fakirin fukaranın hatta,
Türkiyedeki sermaye sahiplerinin umudu olan
Ak Parti yi her kes umut kapısı olarak sahiplenirken, maalesef Ak Parti nin ve Ak Partililerin arasına sızan AKP liler
Önce Genel merkezimizde yuvalanıp sonrasında tüm teşkilatlarımıza sızmış ve Halkın umudu olan Ak Partiyi bu cennahlar partiyi ve tüm bu siyasi kazanımlarını kendilerine BASAMAK yaparak Siyasi rant, bürokratik rant elde etmenin gayesiyle şimdi virüs gibi yer edinmişlerdir.
Zatılinizin de ifade ettiği gibi (sakın seçim öncesi adaylar hakkında milletvekilleri hakkında il başkanı hakkında ilçe başkanları ve tüm yönetimler hakkında olumsuz konuşmayın)
Neymiş efendim partiye zarar verirmiş.
Beyler bu partiye asıl ZARARI VE İHANETİ bu kötü gidişata siz sessiz kalanlar veriyorsunuz!
Deve kuşu gibi kafanızı kuma gömmüşsünüz kıçınız taaaa süphan dağında bile açık açık görünüyor..
Ben bu saatten sonra aday olan şahısları asla eleştirecek değilim.
Çünkü ben 15 yıl teşkilat adabı almış biriyim ve partiliyim
Ancak yanlış hesap bağdattan döner hey gidi karar verici beylerrrrr....
2001 den bu güne kadar görev alan tüm dönemlerin Bakan ve milletvekilleri il başkanları ve tüm yönetimleri ilçe başkanları ve tüm yönetimleri, kadın ve gençlik kolları ve tüm yönetimleri ilçe ve belde belediye başkanları ve tüm il genel ve belediye meclis üyeleri tüm dönemlerin mahalle ve köy temsilcileri ve yönetimleri partimize gönül vermiş gizli ve açık kahramanlar bunlar neredeler?
Bunlar niçin seçim öncesi davet edilmiyorlar?
Veya bunlar kimlerden dolayı seçim çalışmalarına katılmıyorlar?
Haa şunuda söylemeden geçmiyeyim..!
Bu konum ve vasıflarını saydıklarımın sayıları en az 5000 (Beş bin) civarındadırlar.
Bunların her biri en az 100 kişi yi temsil ediyor
Ve bunların Ak Parti ye getireceği oy sayısı ise
Ortalama 50 Bin oy,dur.
Bu 50 bin kişi ise yalnız ca 1 kişiyi ikna ederse
Bu sayı 100 bini bulur.!
Bunlar hayali rakamlar değil, bunların gönüllerine dokunursalar bizim bu nefisleri kabarmış karar vericiler
İbre Ak Parti den yana kesinlikle döner..
Ama bu az olsun benim olsun mantığıyla seçime kadar devam ederseniz
Hiç kusura bakmayınız hezimete uğrarsınız
AKP lileri sevindirirsiniz ama AK PARTİ lileride üzersiniz.
Bu gün mühür sizde sultan sizsiniz
Ey il başkanı ilçe başkanları ve milletvekilleri Nasıl ki Kapalı kapılar ardında bu 13 ilçe belediye başkan adaylarını belirlediniz se,
Şimdide çıkın bu tavsiyelerimize bari uyun
Henüz geç kalmış değilsiniz..

Munevver deger
Munevver deger - 3 ay Önce

Van da olan bu entrikalar her yerde var.neden .çünkü siyasi particilik kalmadı. rantci ve koltukcu particilik başladı. Sonu da hayir değil .secilecekleri dahi biz secemiyoruz..secilmesi istenenleri bize dayatmakla bizi kolelestirdiler.adina parti disiplini dediler.ozgurlugumuzu cignediler adina itaat dediler.aktifligimizi kullandilar enayilik dediler. Dayi yada amcan varsa onlara yalakalik yapmayi devlet adamligi diye yutturdular.baskanin yanlisi var o da bir insan dedikce hsyir olamaz o yanlis yapmaz deyip tanrilastirdilar putlastirdilar.yapmak istedikleri kurnazliklari da itiraz edilince;aman ha bu baskanin onayi iledir dediler.yani dilleri ne demek istediyse onu haram ve halal kilmada sakinca gormediler.tartisilmaz ve fikir beyan edilmez bir parti oluverdik. Sonunda partimizinkarsisinda olanherkese vatan haini gozuylebakar olduk.iktidar ugruna herseyi mubah gormeye ve siradanlasmaya basladik.gidisatimiz kotuye gittikce sayin erdoganin hatipligiyle kurtuluverdik.ama halk degisiyor bakislar degisiyor.dengelerdegisiyor.sayin erdogan fanidir ondan sonra kim bizi takar dite dusunenlerimiz kalmadi.hayaller dunyasinda zannetik kendimizi. Degerli insanlarin kiymetini bile vermez olduk.dunun yetmezleri bugun patron oluverdi.ataklar bas baslar ise ayaga dustu.Rabbim bizleri bu kaostan cikmaya calisan ,salih anel isleyen,dul ve yetimin hakkini yemeyenlerden ve dunyayi serefli bir yasam yeri kilanlardan eylesin.dogru yol tektir.batil yollar coktur.insanlarin duygu ve dusuncelerine degerveren zihniyetlerin çoğalması temennisiyle.saygilarimla. not: ben hicbir partinin uyesi degilim.fikirlerim beni baglar.

Vatan sever
Vatan sever - 3 ay Önce

Helal olsun kitabın ortasından konuşmak bu olsa gerek

İkram Dinçer
İkram Dinçer - 3 ay Önce

Tesbitler doğru ve yerinde. Güzel olmuş Bakibey tebrikler.

M.Ali
M.Ali - 3 ay Önce

Harika yorum teşekkürler sesimiz olduğun için

Halit çiçekel
Halit çiçekel - 3 ay Önce

En an 32 dünya hayatı oyun eğlence ancak ahiret yurdu daha hayırlıdır bunların adeleti yok ki ahireti olsun

Sabri çalım
Sabri çalım - 3 ay Önce

Ağzina yüreğine sağlık

Recep yendim
Recep yendim - 3 ay Önce

Baki bey öncelikle sizleri tebrik ederim bizim gibi insanların düşüncelerine tercüman olduğunuz için.Van teşkilati geçmişte emek vermiş çaba harcamiş canla başla çalışmiş insanlara hiçbir şekilde sahip çıkilmadi.Tam aksine yönetime geni seçilenler bütün kerameti kendilerinde gördüler.Eski yöneticilere ve geçmişte gece gündüz çaba sarfedenlere sahip çıkma bir yana ellerinden gelen karalamayi yaptılar.Sıkıntılı günlerde sayisiz telefon ve mesajlarin hiçbirine cevap vermedikleri gibi malesef hiçbir şekilde dönüş te yapılmadi.Adeta ne haliniz varda görün dercesine.Her yeni gelen adeta bu teşkilati bu güne yalniz başına getirmiş gibi bie tavir içinde.Ya siz geçmişte canla başla bu teşkilata çalişsnlara değer vermezseniz herkesi küstürür bir kenara atarsaniz bu nereye kadar gider.Bakiyordunuz yağcilik yapanlarin tamami baş tacı edilmiş samimi insanlar dişlanmiş ve yabancilar baş tacı edilmiş.İnşaAllah bütün bunları göz önūne alarak her kesi ve kesimi kocaklayan bir gönül birlikteliğini sağlama yoluna giderler.Yoksa herkesi küstürmekle saf dışı birakmakla bir yere gidilemez.Selam ve dua ile.


SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203