banner279

AK Partili Metin Külünk, FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı!

Gezi davasında verilen skandal beraat kararlarını yeniakit.com.tr'ye değerlendiren AK Parti eski milletvekili Metin Külünk, Osman Kavala hakkında verilen kararın Kavala'nın avukatlarını bile şaşırttığını belirterek, "Burada bir operasyon olduğu açıkça ortada. FETÖ unsurları henüz kılcal damarlardan tamamıyla temizlenmiş değil." dedi.

AK Partili Metin Külünk, FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı!

Gezi kalkışmasına ilişkin skandal beraat kararlarını yeniakit.com.tr'ye değerlendiren AK Parti eski milletvekili Metin Külünk, "FETÖ’yü tek başına düşünmemiz gerekir. Bir de iltisaklı olduğu, ortak hareket ettiği unsurlar var. Gezi kalkışmasına ilişkin mahkemenin kararında çok net bir şekilde gördük ki devletin içinde devlete operasyon çekmek isteyenler hâlâ temizlenememiş.” dedi.

Külünk, Gezi kalkışmasının FETÖ tarafından gerçekleştirilen bir operasyon olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"Gezi bir FETÖ kalkışmasıydı. Gezi kalkışmasındaki hedef de mevcut hükümeti devirmek ve devrilmiş hükümetin yerine FETÖ’yü iktidara getirmekti. Bu kalkışmadaki akıl merkezi 15 Temmuz’da da sahneye çıktı."

“FETÖ'nün siyasi ayağı CHP”

AK Partili Külünk, şöyle devam etti:

"PKK’nın siyasi ayağı HDP, FETÖ ve FETÖ’nün siyasi ayağı CHP ile trenden inenlerin hepsi bir arada. İnanılmaz bir yakınlaşma içindeler. Erdoğan düşmanlıkları da zirveye çıkmış durumda. Yakın tarih ilk defa bu kadar berrak. Geçmişte gölge oyunu vardı ama günümüzde gölge oyunu yok."Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306