banner279

AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…

AK PARTİ İÇİN VAN'DA YENİ BİR SÜREÇ!

AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…

AK PARTİ’DE ZORLU VİRAJ…

Ak Parti Van teşkilatları özelindeki kongre süreçleri Van il kongresinin yapılmasıyla tamamlanmış olacak..

Çok yoğun geçen 18 yıllık süreçte yerel siyaset adına birçok şeye şahit olduk. Ak parti özelinde yaşanan her bir gelişme birçoğumuzun gündemini de bir şekilde meşgul etti.

İyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla tamamlanan bu süreç hiç şüphesiz akıllarda birçok izlerle geride kaldı.

İki yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “teşkilatlarımızda metal yorgunluk var” sözüyle AK parti içinde dengeler bir anda alt üst oldu.

Bu tespit ve söylem sonrasında Ak Parti teşkilatları iki yıl öncesini hatırlamalı “metal yorgunluk yaşayan kimse olmamalı” yaşanan değişim süreci doğru okunmalı yeni seçilenler tarafından…

Bu süreçte toplumda karşılığı olan, Ak parti siyasetine hizmet edecek, teşkilatları halkla buluşturacak geçmişte kaybedilen bölgeleri 2023 gibi önemli bir süreçte kazanmayı sağlayacak yeni ancak sağlam yüzler tercih edilmeli..

Siyasette zaman yok her daim zinde olacak bir ekip olmalı.

Zamanı doğru değerlendirmezseniz halkta ve kendi teşkilatınızda itibar kaybına uğrarsınız ki bir insan için en tehlikeli durumda budur…

O nedenle siyasette kendinizi yıpratmadan halkın gözünden düşmeden ya da birileri sizlere itibar suikastı yapmadan erdemli bir duruş sergilenmelidir.

Yeri geldiğinde görevi başkasına devretme olgunluğu gösterilmelidir.

Mevcut konumumla kendimi geleceğe taşıyayım bir yere atayım hesapları genelde ters tepmiştir haberiniz ola…

Ak Parti Van teşkilatları yeni bir süreç ve yeni bir sayfa açılmış olduğunu iyi bilmeli.

Siyaset gibi önemli alanda seçme-değerlendirme aşamaları daha sağlıklı ve etkin bir iletişimle, daha basiretli yönetilmiş olsa, kimseyi zan altında bırakmadan değerlendirmelerde ve tercihlerde bulunulmuş olsa daha iyi olur ve siyasete değer katılır tabii ki…

Siyasette bazen fazla özgüven ve siyasi basiretsizlik kötü sonuçların oluşmasına zemin hazırlıyor…

Şimdi ne yapılması gerekiyor?

Parti içi çekişmeler, güç ve koltuk mücadelesi, yapılan bireysel veya grup çıkarlarının hesapları devam etmemeli. Dava bilinci ve ilin, bölgenin sorunlarına nasıl çözümler üretiriz, nasıl hizmet getiririz sorusu sorulmalı kişisel hesaplaşmalardan uzak durulmalıdır..

İlimizin siyasi geleceğini, ak parti teşkilatlarını ne bekliyor?

İktidar olan ve yeni seçilen ekipler Van halkının hizmete, dinlenilmeye, değer ve hizmet görmeye ne kadar susadığını bilmesi lazım…

Bu kentin tarihini ve makûs talihini değiştirebilirsiniz.

Tüm farklıkları ile Van’ı kucaklayacak bir yönetim anlayışı olmalısınız..

Elbette ki herkesi, her kesimi memnun etmek mümkün değil ama hassasiyet ve samimiyet ilk şart olmalı…

Böylesi kibar ve mütevazı bir tercih toplumsal olarak çok daha fazla halk desteğinin alınmasına neden olabilir..

Siyasette bazen değişim faydalı olur bazen zararlı. Buna karar vericiler sosyolojiyi iyi okumalı.

Ama siyasetçi radikal ve kararlı olmalı karar vermeden vereceği kararı istişareden geçirmeli…

Ayrıca siyasete yeni yüzlerle devam edilme kararı doğru olmakla beraber daha tecrübeli, siyaset ahlakını daha iyi bilen, siyaseten daha iyi çalışmalar yapabilecek kişilerden oluşan bir liste tercih edilmeli..

Siyasetçi kimsesizlerin kimsesi olmalı….

Ancak ne yaparsanız yapın kimseyi hele ki seçilmemişleri memnun etmeniz mümkün olmuyor.

Söyleyecek fazla sözümüz var zamanla dile getireceğiz…..

AK partiyi Van’da zorlu bir süreç bekliyor.

Dünden bugüne gelen sorunlar ve gelecek seçimler öncesi yeni oluşacak ekibin işi zor, yükü ağır.

Hizmete susamış halkımızın beklentilerin karşılanabilmesi için çok çalışılması, yitirilen siyasi itibar ve güvenin hızlıca onarılması gerekiyor.

Halkın umudunu, geleceğini, siyasi temsilini devralacak yeni yönetimin tam bir sorumluluk bilinci içinde, uyumlu ekip ruhu oluşturup gece gündüz demeden çalışması gerekiyor.

Artık yaşadıklarımızdan dersler çıkarmalı, daha güzel yarınlara hep beraber gitmeliyiz.

Siz çalışın ki artık Van kaybetmesin.

Anlamsız iç çekişmeler, şahsi hesaplaşmalarla zaman kaybetmeyin.

Lütfen yeni bir hayal kırıklığını bizlere yaşatmayın.

Başarı dileklerimizle…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Bilici
Mehmet Bilici - 4 ay Önce

Yeni kongrenin halkımıza ilimize ulkemize hayırlı olması, Hizmet ve dava sevdalısı yeni yüzlerle halkın karşısına çıkılması kesinlikle elzemdir.

Haluk özkök
Haluk özkök - 4 ay Önce

Vandaki yöteticilerin şu anki en büyük vasıfları, halktan kopuk yaşamak. Sıradan bir vatandaşın ilin Valisiyle görüşebilmesi imkansız denilebilecek kadar zor! Siyasilerin en belirgin cümleleri: "burası iş ve işçi bulma kurumu değil, burası sıkıntı dinleme mercii değil" diye zihinlere kazınmış! İlin atanmışları koruma ordularıyla halka demir parmaklıklardan bakıyor!! Yapılan kongreler atanmışları onaylanmaktan öteye geçmiyor! Adım kötüye çıkar korkusuyla eleştiri, tenkit heba olmuş durumda! Baksanıza Vanın 3 göz beneğinden biri olan koca Maraş caddesi 10 günde yapılabilecek bir iş için 3 aydır toz toprak içinde ve bir Allahın kulu hâlâ bunu sorabilme babayiğitliğini gösterebilmiş değil! Buna millet vekilleri de dahil! Arıtma tesisini, çevre yolunu Allah hak getire!

Abdulhekim Karabıyık
Abdulhekim Karabıyık - 4 ay Önce

Baki bey sizi tebrik ediyorum , iyi bir teşkilatçısınoz. Sizden iyi bir il başkanı olur derim. Ancak mevcut il başkanı çok başarılı çok seviliyor bence hiç dokunulmamalı.! Yiğidi öldür ama hakkını yeme...2021 de muhtemel yapılacak erken seçime girmesini tavsiye ederim. 2019 deki yerel seçimlerde % 40.51 oy almış
2018 genel seçimlerde ise (Ak Parti MHP ittifakı) % 35.4 oy almış. Büyük başarı.., Bence mevcut başkana son bir fırsat verilmelidir..!!

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241