banner279

AK Parti Diyanet ve İlahiyatlardaki tarikat işgaline neden seyirci?

TRT'nin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki özel yayında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse konuk oldu. Söz konusu programda Köse'nin söyledikleri ise alkış topladı.

AK Parti Diyanet ve İlahiyatlardaki tarikat işgaline neden seyirci?

Terör örgütü FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümünde, TRT 15 Temmuz özel yayını gerçekleştirdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki özel yayında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse de konuk oldu.

Çeşitli ortamlarda AK Parti defaetle uyarımasına rağmen AK Parti maalesef Diyanet ve İlahiyat fakültelerini tarikatların insiyatifine bırakmış durumda. İlahiyat Fakültelerinden felsefe, sosyoloji, mantık ve psikoloji ders sayı azaltılmak, öğretim üyesi alımına son verilmekle bağnaz/yobaz/ cahil/ akıl ve bilim karşıtı tarikatçı/ katolik müslüman tipi oluşturulmak isteniyor.

AK Parti'nin göz yumduğu ya da destek verdiği bu tip müslümanlığın örneğini biz Aftanistan'da görüyoruz. Kur'an'ın anlamının arka plana atıldığı, uydurma/iftira hadislerin ön plana alındığı, her cemaatin kendi camisini oluşturup diğer cemaatleri kafir gördüğü yapının benzerini şu an Türkiye'de FETÖ ve EHLİ SÜNNET tarikatlardan aynen müşahade ediyoruz.

Kendilerinin dışında kimseye söz hakkı vermeyen, istişareye kapalı, aklı dışlayan yapılarıyla tarikatlar ülkenin geleceğini karartma adına ülkenin zeki çocuklarını tıpkı fetö gibi alıp ıskartaya çıkıyor.

İşte bu gerçeği gören ve bilen Ali Köse hükumeti ve kamuoyunu bu tehlikeye karşı uyardı. Söz konusu programda Köse'nin söyledikleri ise alkış topladı.

Programın sonunda son sözleri sorulan Köse, 15 Temmuz'dan gerekli dersin alınmadığını belirterek, "Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor" dedi. 

"Bu uyarıyı yapmak benim vazifem" diyen Köse, "Bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur" diye ifade etti.

İşte programdan o anlar:

Ali Köse, şunları söyledi:

“Bu konudan söz açıldığı zaman hep şu duayı yapıyoruz. Allah bir daha bu memlekete 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Ama dua bizim vazifemiz, fakat siz tedbirinizi almazsanız, akıllı davranmazsanız o FETÖ denen örgütü yapılanma şeklini aynı yolları kullanarak bugün hala devam eden başka gruplar hakkında gerekli tedbirleri almazsanız Allah size yardımcı olmaz. Öyle bir Allah yok. Siz vazifenizi yapacaksınız, Allah da size yardımcı olacak. Benim bu konudaki kanaatim 15 Temmuz’dan gerekli dersin alınmadığı ve yeterli önlemlere gidilmediği şeklindedir. Hatta ben bunu bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor diye değerlendiren, bu şekilde sloganlaştıran birisiyim. Bu uyarıyı yapmak benim vazifem. FETÖ ile alakalı daha sonra biz ilahiyatçılara neden bu konuda uyarı yapmadınız diye hep sitemler oldu. Özellikle akademisyen ilahiyatçılara... Ben bunu alıyorum ve kabul ediyorum ve bugün diyorum ki, bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur. Devletin bu konuda gerekli önlemleri alması şarttır. Bunun vebalini kimse üstlenemez.”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140