banner279

Adanın karşısındaki kötü görüntü son buluyor

31 Mart yerel seçimlerde Ak Parti'den Gevaş Belediye Başkanı seçilen Murat Sezer; Akdamar Adası’nın karşısındaki çöplük alanın ortadan kaldırılacağını açıkladı.

Adanın karşısındaki kötü görüntü son buluyor

 Akdamar Adası karşısında uzun yıllardır çöplük olarak kullanılan ve ilçenin imajına olumsuz etki eden çöp toplama noktası, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer 'in girişimiyle bulunduğu Keretaş bölgesinden kaldırılarak daha uygun yere taşınıyor.

          Söz konusu çalışma ile ilgili gazetemize açıklama yapan Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, “Bir toplumun kültürünün kalitesini ölçmeye yarayan en değerli ölçü çevre temizliğidir. Yaklaşık çeyrek asırdır ilçemizin turizm beldesi olan Keretaş mıntıkasında bulunan çöp toplama alanı ilçemiz adına utanç verici tablo olarak lanse edilmekte, defalarca yerel ve ulusal kamuoyunun dikkatini çekerek haber bültenlerinde ilçemize yakışık olmayan görüntülere yer verilmiştir. Biz Gevaş Belediyesi olarak bu nahoş görüntülere son vermek adına bu nadide ilçemizin kadim, bereketli ve dünyada eşi benzeri olmayan Van Denizimizin eşsiz sahilini yaşanılabilir bir görüntüye kavuşturmak adına değerlerimizden yeri olmayan bu yakışıksız utanç tablosuna son veriyoruz. Ayrıca bize ağır iş makinesi (greyder, paletli ekskavatör)tedarikinde yardımcı olan Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241