banner279

ŞİMDİ NE OLACAK ?

ŞİMDİ NE OLACAK ?

   Istanbul seçimleri yenilendi malesef Imamoğlu oy oranını artırarak Istanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı oldu.

  Seçim sonrası bütün Tv kanallarında seçim sonuçları değerlendirildi. Kimine göre bu bir zafer kimine göre musibet olarak değerlendirildi. Tabi bu gazeteci ve yorumcuların kendi düşüncelerini savunmak için sundukları bir çok belgeye de tanıklık ettik.Tv karşısında oturan izleyiciler de boş durmadılar ertesi gün kahvehanelerde iş yerlerinde sokakta bu konuşmaların kritiğini yaptılar. Doğal olarak herkes baktığı pencereden gördüklerini savunan konuşmacıların fikirlerini destekledi. Kimi zaman bu destek ve savunmalar kalp kırma aşamasına geldi.Tabi bu arada herkesin beklediği bir kahraman kurtarıcı parti nın ne zaman kimlerin katılımıyla kurulacağıda gündemden düşmedi. Ama bütün bu konuşma senaryo ve tartışmalarda dikkatimi çeken şu oldu ; Tayip Bey e rakip bulunamıyordu. Ona alternatif yerini doldurabilecek bir ismi kimseler zikretmiyordu. Bütün tartışmalar bitince “Ya arkadaşlar tamam ıyi diyorsunuz da daha iyisini yapacak lider kim onu söyler misiniz ? "  Cümlesinden sonra derin bir sessizlik ve akabinde herkes biribirinin gözlerinin içine bakmaya başlıyor. Içlerinden biri tamam haklısınız daha iyisi yok ama Cumhurbaskanı da bu yanlışları görmeli diye başlayınca ardı arkası kesilmiyor serzenişlerin. Neler mi bu serzenişler ? Halkın divanından duyduklarım ;

1.Hayat pahalılığı herkesin ortak sorunu.Evlerde tencerenin kaynamaması bütün hane fertlerinin tepki oyuna sebep oldu. Açıklanan enfilasyon rakamlarının piyasa fiyatlarıyla örtüşmediği alım gücünün azaldığı insanların bir sonraki aya eksi bakiye ile girdikleri.

2.Vekil,Belediye ve encümen belirlemelerinde  bariz hataların yapıldığı. Karşılığı olmayan halk nezdinde sevilmeyen şahısların dayatmayla aday gösterildiği. Bununda parti oylarında kayıplara sebebiyet verdiği.

3.Kabinenin eski dönemlerdeki gibi iş bitiren bakanlardan oluşturulmadığı, buna bağlı olarak yatırımların yeniliklerin azaldığı. Tabi damat Beraat Albayrak ın hazinenin başına geçmesiyle ekonominin allak bullak olduğu hemen hemen herkesin ortak düşüncesi söylemi olduğunu da parantez içinde belirtmek isterim.

4.Kürtlerin ve oylarının görmezden gelindiği. MHP ile yapılan ittifakın partiye pek bir getirisinin olmadığı. Seçim arifesinde Abdullah Öcalan ‘ın  mektubunun yayımlanmasının kimin fikri olduğu tartışılan konular arasındaydı.

5.Artık ülke içinde kavgaların sonlandırılması vatanını ve bayrağını seven herkesin ikinci bir şansı hak ettiği söylemler arasında.

6.Kurumlara atanan amir ve yöneticilerin halktan kopuk  oldukları insanlara devleti sevdirmek yerine devletten uzaklaştırıp nefret duygularının arıtması için çaba sarfettikleri de  diğer bir ortak şikayet konusu.Bu insanları kime şikayet edelim kim bunları görevden alacak veya hesap soracak. Halkın hizmeti için gelenlerin halkın efendisi olmaktan vaz geçmelerini kim sağlayacak.

7.İşsizlik ve adam kayırma konusu gündeme geldiğinde ses tonu bir kat daha artıyor herkesin bu konuda muzdarip olduğu net bir şekilde anlaşılıyor.

8.Iran lıların gelip gitmesindeki sorunlar ve kangrene dönüşen sınır ticareti konusunda seslerini duyuramamaları muhatap bulamamaları da diğer bir dert konusu.

9.Uçak seferleri, bilet fiyatları,  aylarca bitmeyen onarım çalışmaları, Stadyum ile ilgili hiç bir çabanın olmadığı, Yapılan alt geçitlerin bir türlü bitirilememesi tekrar kapatılması diğer bir sitem konusu.

10.Arıtma tesisi ,çevre yolu, sahil yolu çarpık kentleşme, park ve trafik sorunu yine insanların iç çekerek dile getirdikleri konular.

    Yazımızın başında dediğimiz  “ ŞİMDİ NE OLACAK “ Evet madem ortak düşünce Sn Cumhurbaşkanı mizdan  Başka  çare yok ....Öyleyse yeniden güçlü istikrarlı huzurlu bir Türkiye için halkın ortak söylemleri olan bu 10 maddeyi yazıya döküp ilgili merciye ulaşmasını sağlamak için bu yazıyı kaleme alma görevi de bize düşer...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet GÖLGül
Mehmet GÖLGül - 11 ay Önce

Öncelikle milettin düşündüğünü sizin yazıya dökmenizden dolayı çok teşekkürler ediyorum sayın Hocam. 10 maddelik halk için çok önemli yapılması gereken durum ve koşullar mutlaka bir nefes olacak parti için. Sayın başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yazdıklarının mutlaka ulaştığı zaman gereğini yapacağı yada en azından kamuoyu araştırması yapacağını tahmin ediyorum hocam. Kesinlikle 10 maddelik anayasa gibi önemli ve parti için elzem olduğunu düşünüyorum. Allah razı olsun bu ve bundan önceleri de yazdınız yazılarınız çok mühim ve değerli bilgilerdir. Bu bilgilerden yararlanmalarını vatandaş olarak isterdim. Güzel yazılarınızın devamını bekliyoruz inşAllah kolay gelsin hayırlı günler dilerim.

Ali Emre çalımlı
Ali Emre çalımlı - 11 ay Önce

Değerli abim. Ağzına yüreğine sağlık ben kendim de ak partiliyim ve sizi de çok iyi tanıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Dedikleriniz gerçekten doğru ve hayata geçirilmesi gereken şeyler. İnşAllah ilgili makama ulaşır yazınız ve gerçekten uygularlar. Zaten bu saatten sonra bunlar uygulanmaz sa tamamen kaybederiz.

Selma Üvet
Selma Üvet - 11 ay Önce

Değerli Bşk nım nede güzel yazmışsınız herkesin içinden geçen sözler ve gerçekler ağzınıza sağlık kaleminize sağlık tebrik ederim saygılarımla

Mehmet Bilici
Mehmet Bilici - 11 ay Önce

Sn Mehmet Gölcük, Ali Emre Çalımlı,Selma Üvey tşk ederim . Allah sizlerden razı olsun.Her şey Van için...

banner241

banner141

banner140

banner280