banner279

Van Gürpınar'da br mahalle karantnaya alındı

Van'ın Gürpınar İlçesi'nin 40 haneli 400 nüfuslu Taşdöndüren Mahallesi'nde 2 kişinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.

Van Gürpınar'da br mahalle karantnaya alındı

Van'ın Gürpınar İlçesi Taşdöndüren Mahallesi'nde ikamet eden, Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi'nde kalp krizinden vefat eden akrabalarının defin işlemine katılan Erdemir ailesinden 3 kişinin yaşadığı ikametten bir kişinin yapılan korona virüs testi pozitif çıktı.Bunun üzerine yapılan tarama testlerinde bir kişinin daha korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine Gürpınar İlçe Hıfzı Sıhha Kurulu Taşdöndüren Mahallesi'nde karantina uygulanması kararı vererek, giriş ve çıkışları yasakladı.

Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Gürpınar İlçesi Taşdöndüren Mahallesine karantina uygulaması başlatıldığı duyuruldu. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi; İlimiz Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesinde ikamet eden ve kalp krizinden vefat eden akrabalarının 09.05.2020 tarihindeki cenazesin defin işlemine katılan Erdemir ailesinden 3 kişi ikamet ettikleri Gürpınar İlçesi Taşdöndüren mahallesine döndü. 17.05.2020 tarihinde aynı aileden aynı ikamette oturan Erdemir ailesinden 1 kişi rahatsızlanarak hastaneye başvurdu.

Hastane başvuran şahsın yapılan koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkınca mahallede sağlık ekipleri tarafından tarama ve testler yapıldı. Bu testlerden de 1 kişinin daha Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunu üzerine Gürpınar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 40 hane 300 nüfuslu Taşdöndüren Mahallesinde karantina kararı alarak giriş çıkışları yasakladı.

Öte yandan 23.04.2020 tarihinden itibaren karantina bölgesi olarak ilan edilen Gürpınar İlçesi Günbaşı Mahallesi'nde tespit edilmiş ola 14 pozitif vaka yapılan son testler sonucu negatife döndü. Şahısların halen izlem ve gözlem altında bulundukları ve tedavilerinin deva ettiği mahallede, 18.05.2020‘de karantinanın sonlandırılması için sağlık ekipleri tarafından yapılan muayene ve tetkikte Turgut ailesind 4 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Yeni vakaların çıkması üzerine Günbaşı Mahallesinde karantina uygulaması uzatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 1 hafta Önce

Çok cahil bir toplumuz

SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280