banner279

Van, en az vakada birinciliği kaptırmıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Bingöl, İstanbul, Eskişehir, Muğla, Gümüşhane, Kırklareli, İzmir, Yalova, Ankara ve Karabük en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise yine ülke genelinde en az vakanın görüldüğü il olarak zirvedeki yerini korudu.

Van, en az vakada birinciliği kaptırmıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, 01-07 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Bingöl, İstanbul, Eskişehir, Muğla, Gümüşhane, Kırklareli, İzmir, Yalova, Ankara ve Karabük olduğuna dikkat çekerken, Van ise, Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alarak 4,70 oranıyla zirvede yer aldı.

Son haftalarda 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında ilk sıraya yükselen Van, 01-07 Ocak arasında 4,70 oranıyla yine ilk sırada yer almayı başardı.

Haftalık olarak vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenirken, Van son açıklanan rakamlara göre en az vakanın görüldüğü il olarak 4,70 oranıyla ilk sırada yer aldı.

Van, 01-07 Ocak tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında ilk sırada yer alırken, Hakkari ikinci, Ağrı ise üçüncü sırada yer aldı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, " 1-7 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Bingöl, İstanbul, Eskişehir, Muğla, Gümüşhane, Kırklareli, İzmir, Yalova, Ankara, Karabük" ifadelerine yer verdi.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Bingöl, İstanbul, Eskişehir, Muğla, Gümüşhane, Kırklareli, İzmir, Yalova, Ankara ve Karabük olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bu hafta Bingöl, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vakaya ile bir kez daha ilk sırada yer almaya başardı.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta yine Van gelirken, Van'ı sırasıyla Hakkari, Ağrı, Muş, Adıyaman, Bitlis, Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Iğdır, Diyarbakır ve Siirt takip etti.

Van, 4,70 oranıyla 01 - 07 Ocak arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde yine ilk sırada yer alarak, en az vakaya sahip il olma başarısı gösterdi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140