banner315

VAN'DA KORONAVİRÜS TOPLANTISI SONUÇ?

Vali Bilmez: İnşallah bu süreci az zararla atlatırız Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığında toplanan genişletilmiş il hıfzıssıhha kurul toplantısında koronavirüse karşı alınan ve alınacak yeni tedbirler konuşuldu. Vali Bilmez, söz konusu süreci en iyi şekilde atlatmak için çabaladıklarını ifade etti.

VAN'DA KORONAVİRÜS TOPLANTISI SONUÇ?

Valilik Ali Paşa toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

    Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Sağlık Bakanlığının genel koordinasyonu ve Bilim Kurulunun kararları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de kurumlar tarafından alınması gereken önlemler görüşüldü.

   Toplantıda konuşan Vali Bilmez, her kurumun üzerine düşen sorumluluğu özverili bir şekilde yerine getirmesinin büyün önem arz ettiğini söyledi.

   Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Vali Bilmez, “İnşallah ülke olarak en az zararla süreci atlatırız. Tedbirlerimizi elden bırakmayacağız. Hijyen kurallarına uymalıyız bu konuda vatandaşlarımızı da gerekli şekilde uyarmalıyız. Bireysel temizliğimize dikkat etmeliyiz. Ne ailemizi ne de çevremizi riske atmadan hareket etmeliyiz. Fahiş fiyatlara karşı denetimlerimiz devam ediyor, devam edecektir de. Sınırımızdaki tedbirleri de sıkı tutuyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319