banner279

Van'da ikinci dalga paniği Vaka sayısı bir anda patladı...

Van'ın Edremit ilçesinde yasak olmasına rağmen kurulan bir taziye çadırıyla bağlantılı olarak koronavirüs bulaşan kişi sayısı 44'e, bir otobüs firmasındaki şoförün ihmali sonucu virüs bulaşan kişi sayısı ise 15'e yükseldi. Yetkililer, sayının artmasından endişe ediyor.

Van'da ikinci dalga paniği Vaka sayısı bir anda patladı...

Kaçak tazyeler ve karantnaya uymayanlar koronada Van'ın başına dert oldu

Van'ın Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesi'nde Gülçek ailesi tarafından yasak olmasına rağmen kurulan taziye bağlantılı koronavirüs vaka sayısı 44'e, bir otobüs firmasındaki şoförün karantinayı ihlal etmesi bağlantılı vaka sayısı ise 15'e yükseldi.

Van Valiliği, kent genelindeki koronavirüs vaka sayıları ile ilgili açıklama yaptı.

Taziye bağlantılı vaka sayısı 44

Merkez Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi'ndeki taziye bağlantılı filyasyon ekiplerinin çalışması sonucu; Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesinde 15, Bakımlı Mahallesinde 3. İpekyolu İlçesi Yalınağaç Mahallesinde 3, Yenimahallede 1, Karpuzalanı Mahallesinde 1, Vali Mithetbey Mahallesinde 4. Gürpınar İlçesi Taşdöndüren Mahallesinde 7, Gevaş İlçesi Bahçelievler Mahallesinde 2, Tuşba İlçesi Gendelova Mahallesinde 8 kişide Kovid-19 tespit edildi.

Şoförün ihmali sonucu pozitif çıkan vaka sayısı 15

Bir otobüs firmasındaki şoförün karantinayı ihlal etmesiyle bağlantılı yapılan çalışmada ise; Tuşba İlçesi Kalecik Mahallesinde 10, İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesinde 3, Serhat Mahallesinde 1, Vali Mithatbey Mahallesinde 1 kişinin Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı bildirdi.

Askere giden gencin testi pozirif çıktı

Bu arada, Çaldıran İlçesinde askere gidecek bir kişiye yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda ise aynı aileden 9 kişinin daha Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı kaydedildi.

Kentte toplam 530 vaka

Valilikten yapılan açıklamada ayrıca, kentteki toplam Kovid-19 vaka sayısının 530, tedavi görüp taburcu olan toplam hasta sayısının 460, vefat sayısının 10, tedbir amaçlı karantina altına alınan toplam sayının 73 bin, tedbir amaçlı hala karantinası devam eden kişi sayısını ise 19 bin olduğu belirtildi.

SORUMSUZLAR VANLILARI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Van'da kurulan kaçak taziyeler ve ev karantinasına uymayıp çevresi ile temas kuran kişiler tarafından 530'a çıkan korona virüs vaka sayısı, kurallara uyan Vanlıları çileden çıkardı. Sağlık bakanlığının açıkladığı kurallara uyarak, İçişleri Bakanlığı ve Van Valiliğinin aldığı tedbirlere uyarak yaşamını sürdürmeye çalışan Vanlılar, "Biz maske takarak, sosyal mesafemizi koruyarak, zorunlu olmadan dışarıya çıkmayıp evde kalarak kurallara büyük ölçüde uymaya çalışırken, sorumsuzca kaçak taziye düzenleyenler, ev karantinasına uymayarak ailesine ve çevresine korona virüs salgınını bulaştıranlar yüzünden salgın korkusu ile yaşamaya devam ediyoruz. Sorumsuz davrananlar Van'ın başına dert oldu" diyerek tepki gösteriyor

Van valisi Mehmet Emin Bilmez öncülüğünde defalarca uyarılmasına rağmen Van'da bazı insanların kurallara uymamasından dolayı ikinci dalga paniği yaşanıyor..

YORUM EKLE
YORUMLAR
B.aysan
B.aysan - 1 ay Önce

Bu bilinçsiz kişilere yasal işlemlerin yapılması gerekmiyormu? Ölenlerin evleri niçin denetlenmiyor? Buda bir sorumsuzluk değilmi? Ölenlere Allah rahmet eylesin.

Murat irak
Murat irak - 1 ay Önce

Yeter Van bu kadar mı cahil kaldı

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241