banner279

Sünnetçioğlu’ndan, aşı sırası gelen yaşlılara uyarı…

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, sağlık kuruluşlarında aşılanmasına başlanan 75 yaş ve üstündekilerin, mobil uygulamalar ve internetin yanı sıra Alo 182 hattı üzerinden de randevularını alabilmeleri için kendilerine uyarıda bulundu.

Sünnetçioğlu’ndan, aşı sırası gelen yaşlılara uyarı…

 Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Başkanlığında, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz ve İlçe Sağlık Müdürlerinin katılımı ile haftalık rutin olarak pandemi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Haftalık vaka sayıları, filyasyon ekiplerinin saha çalışmaları, hastanede yatan ve durumu ağır olan hasta verileri analizleri yapıldı.

    Müdür Sünnetçioğlu, Yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sağlık kuruluşlarında aşılanmasına başlanan 75 yaş ve üstündekilerin randevularını alabilmeleri için, kendilerine uyarıda bulundu.

     Sünnetçioğlu, “Bilindiği üzere COVİD-19 aşılama çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu güne kadar yapılan aşılama çalışmalarıyla gösterilen gayretin ne kadar önemli olduğunu ve bundan sonraki çalışmalardada ayın gayret ve özveriyle çalışılması gerekir. Bu yaştakilerin aşılanması sağlık kuruluşlarında yapıldığından, vatandaşların öncelikle aşı randevusu alması gerekiyor. Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor. Covid-19 aşısı olacak 75 yaş ve üstündeki vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor. Aşılama çalışmalarının salgının bitmesindeki önemi bilinmekte olup, hastane yatışı ve yoğun bakım ihtiyacı yönünden en riskli grup olan bu yaş gruplarının aşılanması büyük önem arz etmektedir. Hayat mücadeleleriyle bizlere ilham veren varlıklarıyla güç katan büyüklerimizi tedbirlerle koruduğumuz gibi şuanda da aşı çalışmalarında öncelik sağlanarak korumaya devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140