banner259

Sünnetçioğlu, Çaldıran’daki hastane inşaatında incelemelerde bulundu

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Çaldıran ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Sünnetçioğlu, ilçede yapımı devam eden hastane inşaatında da incelemelerde bulundu.

Sünnetçioğlu, Çaldıran’daki hastane inşaatında incelemelerde bulundu

Sağlık hizmetlerini yerinde görmek amacıyla personel ve hastalar ile sohbet ettikten sonra; Çaldıran ilçesinde yapımı devam eden 75 yataklı Çaldıran Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak yöneticilerden ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

   İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Çaldıran Devlet Hastanesi  inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalarda gelinen aşama hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. 

   Sünnetçioğlu, “Çaldıran İlçemizde mevcut bulunan devlet hastanemiz yetersiz kalışından dolayı hastalar Van’a veya çevre ilçelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Sağlık Bakanlığımızın sağlık yatırımları kapsamında yapımı devam eden tam teşekküllü 75 yatak kapasiteli devlet hastanemizin yapımı devam etmekte. Yeni hastanemiz 2645 metrekare olmakla beraber Arsa alanı 27651 metrekaredir. Yeni hastanenin, eski hastane ile hiçbir şekilde mukayese edilemeyecek kadar mükemmel olacağını belirtmek isterim,  vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için çalışmaktayız. Bu, bizim sağlığa bakış açımızı gösteriyor. Bu hastanede her polikliniğin kendi müstakil alanı olması son derece önemli. Çaldıranlı hemşerilerimizin birinci sınıf sağlık hizmeti almasına imkan verecek bir hastane olacak. Hastanemizin yapılmasıyla ilçemizde sağlıkla alakalı sorunları çözüme kavuşturmuş olacağız” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141