banner279

RAHATSIZLANAN HAMİLE KADIN KURTARILDI

Van’da doğum sancıları başlayan kadın, karla mücadele ekiplerinin özverili çalışmaları sayesinde hastaneye ulaştırıldı.

RAHATSIZLANAN HAMİLE KADIN KURTARILDI

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, sağlık hizmetlerden faydalanmak isteyen ancak ağır kış şartlarından dolayı ulaşım sıkıntısı yaşayanların yardımına koşmaya devam ediyor. Muradiye ilçe merkezine 22 kilometre uzaklıktaki Gültepe Mahallesi Han Mezrasında sancıları başlayan 29 yaşındaki Fatma Hasar isimli hamile kadınının yakınları yardım çağrısında bulundu.  

Yoğun kar ve tipi nedeniyle mezraya ulaşamayan sağlık ekipleri, Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekiplerinden yardım istedi. Ekipler yoğun kar yağışına rağmen 3 saatlik çalışma ile yolu açarak sağlık ekiplerini mezraya ulaştırdı. İlk müdahalesi evinde yapılan hamile kadın ilçe hastanesinde tedavi altına alındı. 

Ayrıca Muradiye ilçesi Adaklı mahallende hasta aldıktan sonra kara saplanan ambulans karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.

Yine karla mücadele ekipleri, Gürpınar ilçesi Kırgeçit Mahallesi, Muradiye ilçesi sürüyolu Mahallesi ile Çaldıran ilçesi ve İpekyolu ilçesi gövelek mahalle yollarında mahsur kalan çok sayıda araç ve vatandaş kurtarılarak mahallelerine ulaşmaları sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140