banner279

Koronavirüslü hastalar hangi şehirde?

Türkiye'deki koronavirüslü hasta sayısının 2'ye çıkmasıyla birlikte bu kişilerin hangi ilde olduğu da merak konusu oldu. Son dönemlerin kulis bilgilerini paylaşan 'Ankara kuşu' hesabından yapılan paylaşımda hastaların İstanbul'da olduğu iddia edildi.

Koronavirüslü hastalar hangi şehirde?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki koronavirüslü (Covid-19) hasta sayısının ikiyi çıktığını duyurmasının ardından bu hastaların hangi şehirde oldukları merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Koca, "hasta mahremiyeti" gerekçesiyle koronavirüslü iki hastanın yaşadığı şehirleri açıklamazken, sosyal medyada o iki koronavirüslü hasta ile ilgili bomba iddialar gündeme gelmeye devam ediyor.

'İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorlar'

Son dönemde verdiği kulis haberleri ile dikkat çeken "Ankara Kuşu" isimli hesaptan koronavirüse yakalanan iki kişinin İstanbul'da olduğunu iddiası paylaşıldı. Aynı hesaptan yapılan paylaşımda bu iki kişinin İstanbul Anadolu Yakası'nda yaşadıkları ve orada tedavi gördükleri iddia edildi.

'Orta yaşın üstündeler virisü İtalya'da kaptılar'

Sağlık Bakanı Koca, ilk koronavirüs tespiti yapılan ilk kişi için "virüsü yurtdışından almış" demişti. Ankara Kuşu hesabından yapılan paylaşımda bu kişilerin İtalya'da bulunduktan sonra Türkiye'ye döndüklerini ve virüsü İtalya'da kaptıklarını duyurdu. Koronavirüse yakalanan iki kişinin de orta yaş üstü oldukları belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306