banner279

KORONAVİRÜS İÇİN EN GÜZEL KONUŞMA MUTLAKA İZLEYELİM...

Prof. Dr. Mehmet Görmez: Koronavirüs ile musibetleri okuma

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan şu ana kadar Türkiye dahil 120'den fazla ülke ve bölgeye yayılan koronavirüsle ilgili toplumda çok farklı görüşler yayılmaya başladı.

Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Türk halkını artık çok yakından etkileyen ve bir çok yanlış bilgilinin yayıldığı koronavirüsle ilgili bir Müslümanın bakışı nasıl olmalı noktasında önemli bir video paylaştı.

“BELKİ DE TARİH KORONA’DAN ÖNCE VE SONRA DİYE İKİYE AYRILACAK”

Kur'an ve sünnet ışığında yaşanan salgına bakış açısını anlatan Görmez ülkelerin bugüne kadar görülmemiş kararlar aldığını belirterek  “Belki de tarih korona’dan önce ve sonra diye ikiye ayrılacak” ifadelerini kullandı.

RAHMET Mİ, AZAP MI?

Bu iddia edildiği gibi ilahi bir azap mıdır, yoksa bilmediğimiz ilahi bir rahmet midir?Bazılarının zaman zaman haddi aşarak iddia ettiği gibi bu bir kıyamet midir yoksa ilahi bir ayet midi?

“BELKİ DE TARİHTE İLK DEFA KABE KAPANDI”

Kısa bir süre önce Çin’in Wuhan kentinde ortay çıkan bir virüz adeta tüm insanlığı esir aldı. Hayat durma derecesine vardı. Ülkeler sınırlarını kapattı. Ulaşım asgari düzeye indi. Ticari hayat yavaşladı. Eğitime, atta toplu ibadet hayatına ara verildi. Belki de tarihte ilk defa Kabe kapandı, tavaf ddurdu, say durdu, Medine kapandı, Mescid-i Aksa kapandı. Bütün camiler kapılarını ibadet eden insanlara kapatmak durumunda kaldı

PEYGAMBERİMİZ 14 ASIR ÖNCE KARANTİNA İLKELERİNİ BELİRLEDİ

Bildiğiniz gibi Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem 14 asır önce kendi dönemi için salgın hastalıklara karşı karantina ilkelerini en iyi şekilde belirlemiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241