banner279

Dünyayı ayağa kaldıran görüntüler! Onlarca kişiye böyle koronavirüs bulaştırmışlar

Güney Kore'de kilisede sprey uçları değiştirilmeden ve dezenfekte edilmeden ağzına tuzlu su sıkılan onlarca kişinin koronavirüs kaptığı ortaya çıktı.

Dünyayı ayağa kaldıran görüntüler! Onlarca kişiye böyle koronavirüs bulaştırmışlar

Çin'den dünyaya yayılan ve son haftalarda meydana gelen dramatik artışla merkez üssünün Avrupa haline geldiği corona virüsü, dünyaya diz çöktürmeye devam ediyor. Gelen son dakika haberlerine göre virüs, bugün itibariyle dünyada 198 binden fazla kişiye bulaştı. Corona virüsü nedeniyle, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8 bine dayandı. Çin'den sonra virüsten en çok etkilenen ülke, 31 bini aşkın vaka ile İtalya oldu. 8 bin 500'e yakın hastası bulunan Güney Kore'den gelen görüntüler ise dünyayı şoka uğrattı.

Tuzlu su sıkılan kişiler koronavirüs kaptı

Güney Kore’deki kilisede ağzına tuzlu su sıkılan onlarca kişinin corona virüsü kaptığı ortaya çıktı. The South China Morning Post'un yetkililerin de görüşünü içeren haberine göre, Güney Kore'de yer alan bir kilisedeki görevlinin virüsü öldürür diye ağızlarına tuzlu su sıkmasının ardından, yaklaşık 50 kişi Covid-19'a yakalandı.

Çok sayıda kişide aynı spreyi kullandı

Seul yakınlarında bulunan Gyeonggi bölgesindeki Lütuf Nehri Toplum Kilisesi'nden (River of Grace Community Church) bir görevli, kiliseye gelen birçok kişi üzerinde aynı spreyi, başlığını dezenfekte etmeden kullandı ve böylece kilisenin papazıyla eşi de dahil olmak üzere yüz kadar katılımcının önemli kısmına hastalık bulaşmasına sebep oldu.

Video görüntülerinde yetkilinin spreyin ucunu, biri önceden koronavirüs taşıyıcısı olan bir dizi farklı üyenin ağzının içine soktuğu görülüyor. Gyeonggi bölgesinin Koronavirüs Görev Gücü

Başkanı Lee Hee-young pazartesi günü şöyle konuştu:

"Sprey şişesinin başlığını hasta olduğu daha sonra doğrulanan bir cemaat üyesinin ağzının içine soktukları doğrulandı. Daha önce diğer cemaat üyelerine de spreyi dezenfekte etmeden aynısını yapmışlar. Bu, virüsün yayılmasını kaçınılmaz kılmış. Böyle yapmalarının nedeni tuzlu suyun virüsü öldüreceği yönündeki asılsız inanç."

Kilise şu an kapalı ve 1 Mart'la 8 Mart'taki ayinlere katılan cemaat üyelerinin hepsi test ediliyor. Bu yeni vaka kümesi tam da Güney Kore'de, kısmen de kapsamlı testler sayesinde, yeni Covid-19 vakalarında önemli bir azalma yakalanmışken meydana geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306