banner279

Dünya Sağlık Örgütü'nden 'koronavirüs' açıklaması: Testleri başladı, 2 ayda büyük başarı

Yalnızca iki ay içerisinde dünyanın sorunu haline gelen ve biyolojik silah olduğu iddia edilen koronavirüs salgını için birçok ülke çözüm üretmeye çalışıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan açıklamaya göre koronavirüs (Kovid-19) salgını için geliştirilen aşının ilk testleri gerçekleşti. Dünya Sağlık Örgütü 2 ay içerisinde koronavirüs aşısının bulunmasını başarı saydı ancak akıllarda hala bu hastalığın biyolojik silah olduğu yönünde hala akıllarda soru işareti var.

Dünya Sağlık Örgütü'nden 'koronavirüs' açıklaması: Testleri başladı, 2 ayda büyük başarı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle şu ana kadar 8 bin 279 kişi hayatını kaybetti. Ölümcül virüs tüm dünyada büyük panik yaratırken, Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) sevindiren bir açıklama geldi. DSÖ, koronavirüse karşı geliştirilen aşının ilk testlerinin başladığını duyurdu.

2 ay sonra ilk testlere başlandı

DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse karşı aşının ilk testlerine başlandığını belirtti. Cenevre'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, hayal edilemeyecek bir başarıya imza atılarak virüsün genetik dizisinin çıkarılmasından sadece 2 ay sonra Covid-19'a karşı aşının ilk testlerine başlandığını duyurdu.

"Hayal edilemeyecek bir başarı"

Ghebreyesus, "Aşının ilk testleri, virüsün genetik dizisi çıkarıldıktan sadece 60 gün sonra aşının ilk testlerine başlandı. Bu hayal edilemeyecek bir başarı. Dünyanın dört bir yanındaki araştırmacılara, deneysel ilaçları sistematik olarak değerlendirmelerini öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün biyolojik silah olduğu görüşü de hakim

Öte yandan aşının 2 ay içerisinde bulunması dikkat çekerken koronavirüs salgınının biyolojik silah olduğu iddiaları da öne sürülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140