banner279

COVİD 19'la mücadelede farkındalık çalışması

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşlara uyarılarda bulunmayı sürdürüyor.

COVİD 19'la mücadelede farkındalık çalışması

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs enfeksiyonu ile mücadele çalışmalarının titizlikle devam ettiğini ve vatandaşlardan da alınan tedbir ve önlemlere titizlikle uymalarını beklediklerini söyledi.
Doç. Dr. Sünnetçioğlu, "Sağlık Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı öncülüğünde tüm İlçelerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için COVİD-19 farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ile Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda kamu düzeni açısından oluşturduğu salgın ve bulaşın toplum sağlığı riskini gözeterek sosyal izolasyonu sağlamak amacı ile birçok tedbir kararı alarak uygulamaya geçirdik." dedi.
Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, "COVID-19 hastalığı bilindiği üzere yaşlılar ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı daha çok etkilemektedir. Genç vatandaşlarımız ile birlikte yaşadıkları veya aynı ortamı paylaşmak durumunda kaldıkları yaşlılarımızın enfekte olma riski artmaktadır. Bu kapsamda; alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız tarafından 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı korumaya yönelik toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla; konuya özel hazırlanan afiş ve broşürler, tüm ilçelerimizde, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın daha fazla bulunduğu ( kahvehane, kıraathane, parklar, çay bahçeleri v.b.) yerlerde dağıtılıp, konunun önemi hakkında sağlık personellerimizce bilgilendirme yapıldı Ayrıca tüm resmi kurumlara, toplu taşıma araçlarına afiş ve broşürlerimiz asılmış olup, stant çalışması da yapılarak toplumsal farkındalığın arttırılmasını hedefliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ilk günden beri bakanlığımızın açıklamış olduğu gibi sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

COVİD 19'la mücadelede farkındalık çalışması

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140