banner279

Beklenen oldu! Sokağa çıkma yasakları geri geliyor

Koronavirüs vakalarının artış yaşanırken, yaz tatilinin bitmesiyle büyük kentlerde alarm durumuna geçildi. Tedbirlerin yavaş yavaş arttırıldığı dönemde kış önlemleri gündeme geldi.

Beklenen oldu! Sokağa çıkma yasakları geri geliyor
Foto - Ancak alınacak kış önlemlerinde hayatı durdurmak yerine hareketliliğin yavaşlatılması amaçlanıyor.

Ancak alınacak kış önlemlerinde hayatı durdurmak yerine hareketliliğin yavaşlatılması amaçlanıyor.

Foto - Sağlık Bakanlığı ve hükümet koronavirüste ikinci dalgaya karşılık Eylül-Ekim aylarına yönelik yeni planlamaları değerlendiriyor. Yapılan toplantılar sonrası Mart-Nisan dönemindeki deneyimlerde faydalanılarak kontollü bölgesel yeni kurallar konulacağı belirtiliyor.

Sağlık Bakanlığı ve hükümet koronavirüste ikinci dalgaya karşılık Eylül-Ekim aylarına yönelik yeni planlamaları değerlendiriyor. Yapılan toplantılar sonrası Mart-Nisan dönemindeki deneyimlerde faydalanılarak kontollü bölgesel yeni kurallar konulacağı belirtiliyor.

Foto - Ekim ayından beklenen olası vaka artışından önce vatandaşlarda duyarlılığın arttırılması gerekiyor.

Ekim ayından beklenen olası vaka artışından önce vatandaşlarda duyarlılığın arttırılması gerekiyor.

Foto - Yaz tatilinin bitmesiyle Anadolu'dan büyük şehirlere dönüşlerin başlamasıyla birlikte İstanbul,Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova gibi illerde vaka sayılarında ciddi artış öngörülüyor. Bu kapsamda belirli yasaklar uygulanacak.

Yaz tatilinin bitmesiyle Anadolu'dan büyük şehirlere dönüşlerin başlamasıyla birlikte İstanbul,Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova gibi illerde vaka sayılarında ciddi artış öngörülüyor. Bu kapsamda belirli yasaklar uygulanacak.

Foto - BÖLGESEL YASAKLAR GELECEK Bundan sonraki dönemde alınacak kararlarda blok yasaklar uygulanmayacak. Bölgesel yasaklar devam edilecek. Sorun neredeyse o bölgede izolasyon yapılacak

​​​​​

BÖLGESEL YASAKLAR GELECEK Bundan sonraki dönemde alınacak kararlarda blok yasaklar uygulanmayacak. Bölgesel yasaklar devam edilecek. Sorun neredeyse o bölgede izolasyon yapılacak

Foto - İllerdeki duruma göre, sokağa çıkma yasakları uygulanacak

​​​

İllerdeki duruma göre, sokağa çıkma yasakları uygulanacak

Foto - Hareketlilik yavaşlatılacak. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile üniversite öğrencilerine kısıtlamalar getirilebilecek.

Hareketlilik yavaşlatılacak. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile üniversite öğrencilerine kısıtlamalar getirilebilecek.

Foto - Eğitimde ise ilk öğretimin açık olması, rahatsızlığı olan çocukların evde eğitim görmesi, üst sınıflarda ise sadece 8 ve 12. sınıfların okula gitmesine sıcak bakılıyor.

Eğitimde ise ilk öğretimin açık olması, rahatsızlığı olan çocukların evde eğitim görmesi, üst sınıflarda ise sadece 8 ve 12. sınıfların okula gitmesine sıcak bakılıyor.

Foto - Üniversitelerin açılması ise şu anda planlamalar arasında yer almıyor.

Üniversitelerin açılması ise şu anda planlamalar arasında yer almıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140