banner279

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü töreninde net mesaj! 'Yaparız diyorsak yaparız'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü. Töreninde konuştu. Erdoğan Yunanistan’a tepki göstererek, "Korkunun ecele faydası yok, yanlıştan uzak durun. Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin. Yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü töreninde net mesaj! 'Yaparız diyorsak yaparız'

Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü Kutlama programları başladı.

Etkinlikler için bir gün önceden bölgeye gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, Ahlat'ta incelemelerde bulundu.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 949'uncu yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinliklerde gerçekleştirilen ses ve ışık gösterisini izledi.

Ahlat'taki Çerho etkinlik alanına 37 kıl çadır kurulduğu bildirildi.

Başkan Erdoğan ve Devlet Bahçeli düzenlenen kutlama programı kapsamında gençler ve sanatçılarla buluştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda, tarihi Malazgirt Zaferinin 949. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda açıklamalarda bulundu.

Akşam yemeğinde misafirlerimizle, sanatçılarımız, öğrencilerimizle bir araya geldiğini belirten Başkan Erdoğan, Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, hem Malazgirt Zaferi'ne, hem Türkiye Cumhuriyeti'ne hem de gençlerimize emanet edeceğimiz bir eser olarak ortaya çıktığını söyledi. Erdoğan emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bu tür programların tekrarlanacağını vurgulayan Erdoğan, ‘Bugün de Malazgirt Milli Parklar miting alanında sizlerle birlikteyiz. Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Parkımızın bitişiğindeki 120 bin dönüm alana traktörle, Sultan Alparslan'ın 442 metreye 275 metre çapında büyük bir siluetini kazıdı’ dedi.

Bu coğrafyanın tüm insanlık için kutlu olduğunu söyleyen Erdoğan, geleceğe bırakılan her eserin bu topraklara vurulan kutlu bir mühür olduğunu vurguladı.

Erdoğan, ‘biz ecdadımızın izinden gidiyoruz’ dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşması:

Günlerden Cuma'ydı. O gün tüm İslam diyarlarında Müslümanların zaferi için dua ediliyordu. Kefen niyetine beyaz bir elbise giyen Sultan Alparslan, hücumu başlattı. Kısa sürede Bizans ordusu bozguna uğratıldı. Gün batarken, Türk ordusu Malazgirt'te büyük bir zafer başlatmıştı. Türk ve dünya tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden bu büyük zaferin ardından, şehir şehir, köy köy Anadolu'nun fethi gerçekleşti.

Malazgirt Ovası'ndan başlayıp, yani buradan başlayıp, Ege ve Marmara kıyılarına kadar ilerleyen ecdadımız, fethettiği bu toprakları vatan edindi. Çünkü bizim medeniyetimizde fethetmek, işgal etmek değildir.

Fethetmek, Allah'ın emrettiği adaleti o belgede hakim kılmaktır.

Tüm milletlere, Ermeni ve Süryanilere karşı acımasız bir asimilasyon politikası uygulayan Bizans'ın zulmü bu fetih ile sona ermiştir.

Her zaman dediğimiz gibi asıl olan gönülleri kazanmaktır.

Büyük zafer

Biz de ecdadımızın izinden giderek ülkemizi ve ayak bastığımız her yeri imar ederek, adaleti tesis ederek, hak ve hukuku hakim kılarak, gelecek nesillere emanet etmenin gayreti içindeyiz.

Bizler milletçe kenetlendiğimiz dönemlerde büyük zaferler kazandık. 1071'de yaşananlara baktığınızda yine bu kaidenin bir tezahürünü görüyoruz.

Malazgirt Zaferi hesapları altüst etmiştir.

Hiçbir zaman zalime boyun eğmedik. Milletimize boyunduruk vuramadılar. Bizi bu topraklardan atmayı, vatansız bırakmayı başaramadılar. Milletimizi birbirine düşürmeye, devletimizi yıkmaya muvaffak olamadılar.

Bizans'ın mirası Fatih Sultan Mehmet Han ile birlikte Osmanlı'ya geçmiştir. Bizans'ın varisliğine bile layık olamayanların bugün yine arkalarına Avrupalıları alarak, haksızlık, hukuksuzluk, korsanlık peşinde koşmaları, tarihten ibret alamadıklarının işaretidir.

Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz

Daha 1 asır önce Anadolu'yu perişan halde terk etmek zorunda kalanların Ege'de sahte kabadayılık peşinde koşmaları, mezarlıkta ıslık çalma psikolojisinin tezahüründen başka bir şey değildir.

Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye Akdeniz'de de Ege'de, Karadeniz'de hakkı olanı alacaktır. Biz nasıl kimsenin toprağına egemenliğine, çıkarına göz dikmiyorsak, kendimize ait olanlardan da asla taviz vermeyeceğiz. Bunun için siyasi, ekonomik, askeri bakımdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermelerine, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzan durmaya davet ediyoruz.

Türkiye'nin artık sabrı sınanacak, kararlılığı, imkanları ve cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz. Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin. Yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım.

Yeni müjdeler gelecek

Türkiye'ye yönelik ameliyat yapma hevesleri kursaklarında kalanlar, aradıkları fırsatı bulamayacaklardır.

Karadeniz'deki doğal gaz keşfi Türkiye'nin aradığı morali ve kaynağı sağlamıştır. Yeni müjdelerle bu başarıyı ileriye taşıyacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140