banner279

Olur mu? Olur...

Olur mu? Olur...

2. Lig ikinci hafta karşılaşmasında temsilcimiz Vanspor rakibi Kırklareli ile berabere kalarak sahadan 1 puan ile ayrıldı.

Kırklarelispor ligin ilk haftasında ligin güçlü ekiplerinden Sivas Belediye ile karşılıklı buldukları goller ile 1-1 beraberlik ile sahadan ayrılmıştı. Bu hafta daha yeni kurulmuş olan Vanspor karşında elbetteki 3 puan almak için sahadaydılar. Ama yine bir puanla sahadan ayrıldılar. Onlar için iyi sonuç bizim için kötü. Fakat geçen hafta demiştim takımı daha tam anlamıyla izleyemedik. Bu hafta ise geçen haftaya nazaran her ne kadar eksiklikler olsada daha derli toplu bir takım havası vardı.

Tabi ki takımda halen eksiklikler var. Kalecimiz Aydın topu ayakta tutma adına ceza sahası içerisinde oyunu başlatınca iki tane riskli top kaybı yaşadı. Heleki ikinci pozisyon gol oldu diyebileceğimiz kadar riskliydi. Onun haricinde iyi bir maç çıkardı. Defansımız 3 sezondur bizimle olan Yakup ve yanında uyumu iyi olan Rüştü ikilisine solda bildiğimiz Barış Gök , sağda ise Üzeyir ile ligi tamamlayabilirler gibi bir görüntü verdiler. Kaptanımız Oktay pazu bandını hakettiğini yine göstermiş oldu. 10 numaramız Sedat uzun zamandır takımda göremediğim 10 numara bir futbolcu görüntüsü çizdi. Sol ayaklı olması kendisine ayrı bir özellik katmış oyunu iyi yönlendirebilecek biri. Fakat forvetimiz Utku için aynı şeyleri söylemek için henüz erken.

Takımda atan ve tutan ne kadar iyi olursa skorda o kadar sizin lehinize olur. Tutanımız iyi bir görüntü çizdi. Atanımız Utku ise her ne kadar oynamak için çaba harcasada son vuruşlarda o kaliteyi göremedik. Ama dedim ya henüz lig yeni başladı. Diğer takımlara göre biz biraz daha geç tempo tutacaz. Gönül isterdi ki çıktığımız iki maçı da kazanıp 6 puanı hanemize yazdıralım. Ama olmadı. Dünyanın sonu değil ya...

Demem o ki;

Heyecana kapılıp kindarlığı bir kenara bırakıp şehrin tek profesyonel takımı olan Vanspor'umuza destek olalım.

Daha güzel günler göreceğiz...

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner141

banner140

banner241