banner279

İpekyolu Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamada, 400 kişilik personel ve 55 iş makinası ile çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

İpekyolu Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

 İpekyolu Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, il genelinde yoğun kar yağışı sebebiyle çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

   Yer yer 1 metreyi aşarak hayatı olumsuz yönde etkileyen kar ve buzlanmalardan vatandaşlarımızın daha az etkilenmesi amacıyla ilk andan itibaren çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri etkili bir çalışma yapabilmek için belediyenin tüm müdürlüklerden aktarılan 400 kişilik personel ve 55 iş makinasıyla gerek merkez ana arterler ve tali sokaklarda gerekse kırsal mahallelerde kar küreme, tuzlama ve kaldırımlarda biriken karları temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

   Zorunlu haller dışında vatandaşların, çalışmaların daha iyi bir şekilde yapılabilmesi ve yağan kardan dolayı zarar görmemesi adına özel araçlarıyla trafiğe çıkmaması, ulaşımda özel araçların yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmesi büyük önem arz ediyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140