banner279

Lige Merhaba.

Lige Merhaba.

Merhaba değerli okurlarımız. Uzun bir aranın ardından tekrardan sizlerle beraber olmanın buruk mutluluğunu yaşamaktayım. Malumunuz 2019 yılında başlayıp günümüze kadar hayatımızı etkileyen hastalık ile savaşmaktayız. Bunun gölgesinde temsilcimiz Vanspor geçen yılı ligde 7. sırada tamamladı. Her yıl olduğu gibi Servet başkan bu yılda yeteri kadar maddi destek gelmez ise istifa ederim dedi ve takımı kongre sürecine kadar yönetti. Çok ilginçtir ki yıllarca takıma sahip çıkmayan Van sevdalılarımız bu sene biz takıma sahip çıkarız ama .....  diyerek açıklamalar yapmaya başladılar. Süreci tüm futbol severler iyi biliyor.

Pandemi gölgesinde neredeyse tüm takımlar transferlerini bitirip lige başlamayı beklerken biz halen o yalan söylüyor, bu kaçıyor, o kovalıyor, yeterli çoğunluk sağlanmadı bahaneleriyle zaman kaybettik. Hem de ne zaman kaybettik. Bırakın yeni transferleri mevcut futbolcular birer birer takımdan ayrıldı. Mevcut başkan takımı bu halde bırakıp gidecek değiliz dedi ve kolları geç de olsa sıvadı. Neredeyse takımda kimse kalmamıştı zaten. Bu halde bir takımı toparlamak gerçekten kolay değildir. Servet başkanı yine de tebrik etmek lazım. Van sevdalılarımıza gelince ilimizde tek bir takım yok. Desteklenmesi gereken diğer takımlarımızda var. Siz de bir takımın elinden tutun sizin karşınız da değil yanınızda duralım.

İlk hafta henüz bir birini tanımayan bir kadro, yeni teknik heyet, her ne kadar televizyondan değilde sosyal medyadan takip etsekde maçı kadro iyi gibi görünüyor. Tabi ki çok iyiyiz demek için erken. Haftaya maçı kendi evimizde izlerken takım hakkında gerekli tüm detaylara da sahip oluruz.

Demem o ki;

En iyi yaptığımız şey kavga gürültü yapmak yerine, bir türlü öğrenemediğimiz birlik beraberlik içinde olsaydık şu an konuşacağımız tek şey şu takıma kaç atarız, şuradan kaç puan alırız olurdu.

İleriki haftalar da daha iyi analizlerle ve inşallah sadece futboldan konuşacağımız yazılarımıza devam ederiz.

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner141

banner140

banner241