banner279

Vanlı doğaseverler Çarpanak Adası’nda…

‘Doğada Buluşalım’ sloganı ile faaliyetlerini Van' da sürdüren Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, rotalarını bu kez Çarpanak Adası olarak belirledi. Çitören Çarpanak Adasına 110 kişi ile düzenlenen etkinlik oldukça renkli geçti.

Vanlı doğaseverler Çarpanak Adası’nda…

  Vanlı Profesyonel fotoğrafçılar Ali İhsan Öztürk, Murat Cacim, Burak Demir, Tuba Orman ve Okan Öntürk'ün de eşlik ettiği doğa gezisi ile kulüp üyeleri unutulmaz bir gün geçirdi.


          Vadi Doğa Sporları Kulüp başkanı Ömer Demez Çarpanak Adası gezisi ile ilgili gazetemize konuştu.
Demez, “Vadi Doğa Sporları Çevreci bir kulüp üyeleri olarak bu etkinliğimizin amacı Çarpanak Adası' nın sahil bandında çöpleri toplayarak sahili temizlemek idi. Çitören Köyü' nde her yıl Nisan ayının son haftasında bir festival düzenlediklerini öğrenmiş olduk Bu hafta Çarpanak Adasında yine şenlikleri vardı. Dolayısıyla sahil bandını temizleme fırsatımız olmadı. Kısa süre içinde adayı terk ederek adayla Çitören arasında yaklaşık 11 kilometre doğa yürüyüşü gerçekleştirdikten sonra etkinliğimizi sonlandırdık. Van Gölü’nde bulunan adalara nisan ayında martıların yuva yaptığı ve kuluçka döneminde yapılacak olan etkinlikler yasaklanmalı ya da doğa sporları veya yaz kış doğa rehberleri öncülüğünde yapılmalı. Çünkü gelişi güzel yürüyüşlere izin verilmez doğaya zarar verilmez hatta doğa korunur. En azında zarar minimum etki eder. Doğa Bizimdir koruyalım. Van Gölü kirlenmesin, temiz kalsın. Vadi Doğada buluşalım, Vadi Doğa ile doğayla buluşalım. Bu vesile ile Çarpanak Adası etkinliğimize katılan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241