banner307

Kitap fuarını 322 bin kişi ziyaret etti

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Van Kitap Fuarı’nı 10 günde yaklaşık 322 bin kitapsever ziyaret etti.

Kitap fuarını 322 bin kişi ziyaret etti

 Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Van Kitap Fuarı’ rekor ziyaretçi sayısıyla sona erdi. 10 gün boyunca kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuarı, 322 bin kişi ziyaret ederek yeni bir rekora imza atıldı. 300 yayınevi, 270 yazar ve şairin katıldığı fuarda söyleşi, panel, çocuk aktivitelerinin yanı sıra imza günleri gibi birçok etkinlik düzenlendi.

        Kitap fuarına gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, geçen yıl 250 bin kişinin katıldığı Van Kitap Fuarına, bu yıl 322 bin kitapseverin katılarak yeni bir rekora imza atıldığını söyledi.

      Vali Bilmez, “Hem Van, hem de çevre illerden gelen kitapseverlerin katılımıyla bu yıl oldukça kalabalık ve keyifli bir kitap fuarı gerçekleştirdik. Geçen yıllara göre de ziyaretçi sayımızı artırarak bu yıl 322 bin ziyaretçiye ulaştık. Bu sayı bizi gerçekten mutlu etti. Yayınevleri yazarlar da yoğunluktan çok memnun ve bize çok olumlu mesajlar verdiler. Ben bu sayının her gecen yıl artacağını ve fuarımızın büyüyeceğini düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür kültürel faaliyetlerimize devam edeceğiz. Emeği geçen tüm birimlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

       Van Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu birinci kitap fuarını 150 bin, ikincisini ise yaklaşık 250 bin kitapsever ziyaret etmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306