banner279

İpekyolu Belediyesi tarafından "Âkif Olmak" oyunu sergilendi

İpekyolu Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde ‘Milli Marş’ olarak kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla “Âkif Olmak” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

İpekyolu Belediyesi tarafından "Âkif Olmak" oyunu sergilendi

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un 17 Şubat 1921'de Sırat-ı Müstakim ile Hakimiyet-i Milliye'de yayımlanan ve Hamdullah Suphi Bey'in Meclis'te okuduğu ayakta alkışlanan İstiklal Marşı'nın, TBMM tarafından 12 Mart 1921'de milli marş olarak kabul edilmesinin üzerinden 100 yıl geçti. İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü de bu anlamlı günde Van Devlet Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak “Âkif Olmak” isimli tiyatro oyunu sergiledi. Hasan Özaşlamacı'nın yazıp, yönettiği, Cem Kurtoğlu, Seza Kırgız, Emre Uluocak ve Doruk Şengezer'in oynadığı oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, izleyicilere ayrıca Türk Bayrağı hediye edildi.

“ÇOK GURURLANDIK VE ONURLANDIK”

Böyle anlamlı bir oyun ile seyircinin karşısına çıktığı için mutlu olduğunu belirten oyuncu Cem Kurtoğlu, “Bir yıldan bu yana Koronavirüs salgını dolayısıyla seyircimizle buluşamıyorduk. Uzun bir aradan sonra tekrardan seyircimizle buluşmamız çok güzel oldu. Özellikle bu buluşmanın İstiklal Marşımızın 100'üncü yılına denk gelmesi bizi daha çok mutlu etti. Bu kadar güzel bir oyunla Van seyircisiyle birlikte olduğumuz için çok gururlandık ve onurlandık. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan'a ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'müze teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140