Mehmet TUĞRUL


HANGİ EFSANE VANSPOR?

HANGİ EFSANE VANSPOR?


 HANGİ EFSANE VANSPOR?
Bu Yazımızı Van Spora Ayıralım Ligler Başladı, Transferler Hazırlıklar Verilen Vaatler Ve Beklentiler.
Hayırlısıyla Lig Başladı Öncelikle Van spora Başarılar Dilerim, Yapılan Çalışmaların Emeklerin Karşılığı Umarım Alınır, Söylenen Verilen Vaatler Üst Lig Başka Hesap Yok Tabi, Beklentiler De O Ölçüde. Efsane Van spor Geri Dönüyor Döndü Dönecek Söylemleri, Efsane Van spor Hangi Van spor Onu Çözemedim Terfi Liginden İkinci Lige Çıkan Van spor Mu? Yoksa İkinci Ligde Oynadığımız Nerdeyse İlk 11 Vanlı Sporcularla Çıktığımız Van spor Mu? İhtimalen 1. Ligden Söz Ediliyor Mahmut YILBAŞIN Van sporu Tabi.
Vanlıların Dışında Herkes Ordaydı Onu İyi Biliyorum O Başlıca Bir Vaka Onu Ayrı Yâd Etmek Gerekir, Biz Başlayan Ligle Van spora Geri Dönelim.
Taraftar Her zamanki Gibi Tribünlerde Ve Tam Destek Veriyor. Galibiyetle Başlamak İyi Başlamak Ümidiyle Son Nefes Destek Veriyor. Çünkü İyi Başlamak  Havayı, Ortamı Enerjiyi Ve Motivasyonu Yükseltir.
Lakin İlk Haftalar Hiç Beklenmedik Sürprizlerle Doludur Stres Olmaz Maçı Kazanıp Kazanmaman Hiç Sorun Değil, Özellikle Gelen Rakip Takım İçin Deplasman Kayıp Sayılmayan Lig Başlangıcı Stresten Uzak, Motivasyonu Son Derece Yüksek, Kendini Kabul Ettirme Gayreti İçinde Olan Futbolcuların En Son Damlasına Kadar Mücadeleyi Sürdürme Motivasyonu Olan Maçlar.
Başlangıçlar Sürpriz Doludur. Özellikle Bizim Taraftarlarımız Bilinçli Olduğundan Normal Karşıladı Çok Dikkate de almadı  Alması da Doğru Olmazdı, Maçların Devamı Ve Lig Maratonuna Yönelmek Daha Doğru Bakışını Sürdürdü.
Takım Da Yeni Kuruldu Zaten Komple Transfer Yapıldı Zamana Da İhtiyaç Vardır. Hemen Yorumları Sertleştirmek Doğru Olmaz, Basında Zaten Bu Şekilde Bakıyor Takıma Zarar Verecek Yazılardan Uzak Yazdı Ve Birbirlerine De Bu Yönde İkazlar Yaptı
Nasıl Geçen Yıl Üst Sıralarda Olmamıza Rağmen Takımın Buralarda Kalması Zor Diye Herkes  Te Aynı Düşünceler  İçinde Paylaşıldıysa Zaten Sonrada Olması Gereken Yerde Bitirdi, Bu Başlangıç Ta Elbette Ölçü Değildir Bilinci Ortak Bakıştır.
Bu Yıl Başlangıçta İdare Tarafından Söylenenler Basına Yansıtılan Şampiyonluk Sesleri Yüksekçe Çıkınca Beklenti Öyle Oldu Taraftar İyi Başlangıca Konsantre Oldu Olsun İlk Maçların Sürprizini Tekrar Yaşamış Olduk,
İyi Olacağı Söylenenlerin Şampiyonluk İçin Heyecan Yaratacak Takım Olduğu İdare Tarafından Basına Ve Taraftara Yansıtılandır,
Taraftar Ve Basın Ayağı Başlangıçta Önemlidir, Motivasyonu Yükseltmek Açısından Çok Önemli Rol Oynar.
Takım Oturdukça Artık Herkesçe Malum Bir Takım Olarak Görülür.
Destek Eleştiri  Her Zaman Olduğu Gibi, Yorum Ve Analiz Yapmak Futbolun En Güzel Tarafıdır. Ama Yeni Takım Zamana İhtiyaç Olan Takım Olduğundan Sadece  Bununla Yetinilirse Çok İyi Olur.
Yıpratıcı İtici Hakaret Edici Doz Kullanılmazsa 12. Adam Rolü Nü Üstleniriz.
Başarılar Dileğiyle Tribünleri Eksiltmeden Çoğaltarak Hedefe Ulaşmasına Destek Vermek Hepimizin Niyeti Ve Beklentisi
Bu Yazdıklarım Van spor İçin Yapılan Haftalık Yorum 
Van'ın Sporu İçin Söylediklerim Ve Her Zaman Dile Getireceğim Ülkenin Yaşadığı Kâbusu Artık Yaşamamak İçin Kendi Takımımızı Hedeflemek
 O Efsane Van spor Denilen Bizlerin Birlikte Yaşadığı Taraftarın Halkın Gönlündeki Van sporu Geri Getirmek 
SAYGILARIMLA 
Mehmet TUĞRUL