banner279

İpekyolu’nda, sokak ve kaldırım işgallerine karşı uyarı…

İpekyolu Belediyesi, zabıta ekipleri yaptıkları uygulama ile şehir merkezindeki sokak ve yaya kaldırımlarının işgalleri konusunda esnaflara uyarılarda bulundu.

İpekyolu’nda, sokak ve kaldırım işgallerine karşı uyarı…

  Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz aynı zamanda seyyar satıcılarla ilgili de çalışma yaparak kaldırım ve sokak üzerinde bulunan seyyar satıcılara müdahale etti.

     Zabıta Müdürü Tamer Seymen, “Özellikle şehir merkezindeki sokaklarda seyyarların yaptığı işgaller hem çirkin görüntü oluşturuyor hem de vatandaşın kaldırımda yürüme hakkını elinden alıyor. Bu uygulama ile esnafları yaya kaldırımlarını işgal etmemeleri için uyardık. Bir de şehir merkezinin en canlı ve vatandaşların en yoğun olduğu bölgelerde seyyar satıcı işgali var. Bu işgaller hem yaya trafiğini hem de araç trafiğini olumsuz etkilemekte. Bu nedenle hukuksuz ve kanunsuz olan bu tür satışlara müsaade etmeyeceğiz. Bugün yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız uygulamalarda artık şehir merkezinde sokak ortasında ve kaldırımlarda seyyar satıcı olmayacak. Bizler bu uygulama ile hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımın huzurlu bir şekilde günlük yaşamlarını sürdürmelerini hedefliyoruz. Bu tür sokak ve kaldırım işgalleri yapanlar hakkında ilgili kanunun maddesine göre cezai işlem uygulanacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306