banner279

İpekyolu’na standartlara uygun 20 futbol sahası…

İpekyolu Belediyesi, spora ve sporcuya verdiği desteğini sürdürüyor. Spora destek çalışmaları kapsamında; kırsal mahallelerde futbol sahaları kurulumunun startını veren İpekyolu Belediyesi, çalışmaları kısa sürede başlatarak, sezona yetiştirme hedefi taşıyor.

İpekyolu’na standartlara uygun 20 futbol sahası…

İpekyolu Belediyesi’nin prestij projeleri içerisinde yer alan futbol sahalarının yapılması talimatını veren İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, çalışmaların kısa süre içerisinde bitirilerek sahaların gençlerin hizmetine sunulmasını hedeflediklerini belirtti.

Başkan Vekili Aslan, “Kırsal mahallelerde yapacağımız futbol sahaları ile gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak, yakın çevreleri ile kısa zamanda çok verimli vakit geçirecekler. Futbol sahalarımızı kurduktan sonra gençleri kaderleriyle baş başa bırakmayacağız, onlara malzemelerini verecek, takımlarını kurmalarına yardımcı olacağız.  Buradaki tek amacımız, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkarak, gelecekte topluma yararlı bireyler olmalarını sağlamaktır.” dedi.

SAHALAR STANDARTLARA UYGUN OLACAK

Futbol sahalarının standartlara uygun, bir sahada bulunması gereken tüm özellikleri yapısında barındıracağını belirten yetkililer, sahaların etraflarının tel örgü ile çevrileceğini, duş, wc, saha çim ekimi vs. pek çok özelliği yapısında barındıracağı öğrenildi. Sahaların yapılacağı kırsal mahalleler ise şu şekilde olacak; Karagündüz (2), Aktaş (1), Ilıkaynak (1), Erçek (2), Gövelek (1), Baklatepe (1), Kıratlı (1), Irgatlı (1), Karakoç (1), Arıtoprak (2), Kaymaklı (2), Dereüstü (1), Değirmenarkı (1), Ortanca (1), Aşağıgölalan (1), Kavuncu (1).

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140