banner279

İpekyolu Kaymakamı Aslan’ın görev yeri değişti

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Buna göre İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Kayseri Develi Kaymakamlığı'na atanırken, yerine Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın getirildi.

İpekyolu Kaymakamı Aslan’ın görev yeri değişti

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Yapılan atamayla Van'daki görev süresini tamamlayan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan Kayseri Develi Kaymakamlığı'na atanırken, yerine Kurtalan Kaymakamı, Kurtalan ve Gökçebağ Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulunan İhsan Emre Aydın getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Van'da yaptığı çalışmalarla takdir toplayan ve önemli projelere imza atan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Kayseri Develi Kaymakamlığı'na atanırken, Kurtalan Kaymakamı, Kurtalan Belediye Başkan Vekilliği ve Gökçebağ Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulunan İhsan Emre Aydın, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilliği görevine atandı. Aslen Kırşehirli olan Aydın'ın önümüzdeki günlerde Van'daki görevine başlaması bekleniyor.

İHSAN EMRE AYDIN'IN ÖZGEÇMİŞİ

1982 yılında Kırşehir'de doğdu. İlkokulu Kazım Orbay İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Akdere Ortaokulu ve Başkent Lisesi olmak üzere Ankara'da tamamladı. 3713 sayılı Terörle Mücadele kanunu Ek madde 1 kapsamında şehit kardeşi olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü emrine ataması yapıldı. 2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Maliye Bakanlığı'nda Vergi Denetmeni olarak görev yaptı.

2010 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Çanakkale Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakam Refikliği stajını Muğla Ortaca ilçesinde, teftiş stajını ise Uşak İlinde yaptı.

Sırasıyla Edirne İpsala ilçesi, Kırklareli Demirköy ilçesi ve Konya Emirgazi ilçesi Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Konsolosluk stajını Londra Başkonsolosluğunda yerine getirdi. Yurtdışı eğitimini İngiltere'de Sussex Üniversitesinde tamamladı. 99. Dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak İçişleri Bakanlığının 02.09.2014 tarihli kararnamesi ile Adana Feke ilçesine atandı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140