banner279

İpekyolu Belediyesi’nden vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı

İpekyolu Belediyesi, kent genelinde fidan çeşitliliğini arttırmak ve yaygınlaştırmak için “Bugün fidan, yarın nefes” sloganıyla fidan dağıtımı yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü koordinesinde dağıtımı yapılan fidanlar; Karaçam, Sarıçam ve Sedir karışımından oluşuyor.

İpekyolu Belediyesi’nden vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı

 İpekyolu Belediyesi kent genelinde fidan dikimini yaygınlaştırmak amacıyla karaçam, sarıçam ve sedir karışımından oluşan binlerce fidan dağıtımı yaptı.
 İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bölge iklimine uyumlu fidanları vatandaşla buluşturdu.
 Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği fidan dağıtımına katılan Belediye Başkan Yardımcısı Birol Duman, bu tür çalışmaların belirli aralıklarla süreceğini belirterek; ağaca, doğaya ve çevreye duyarlı Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini, yemyeşil bir Van için çalışmalarının süreceğini ifade etti.
 FİDAN DAĞITIMI PANDEMİ NEDENİYLE KAPIDA TESLİM ŞEKLİNDE YAPILIYOR
 İpekyolu Belediyesi Pandemi nedeniyle bulaş riskini ortadan kaldırmak için, fidanları vatandaşlara kapıda teslim etti. Fidan dağıtımlarının periyodik bir şekilde süreceğini, kent merkezindeki cadde ve sokaklarda da peyzaj mimarisine uygun süs bitkisi dikimlerinin devam edeceğini belirten yetkililer, çalışmalarının aralıksız olarak sürdüğünü ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140