banner279

İpekyolu Belediyesi’nden kadınlara Akdamar Adası gezisi

İpekyolu Belediyesi sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında; ilçede yaşayan kadınları tarihi ve turistik yerlerle buluşturmaya devam ediyor. Yaz sıcaklarının gelmesiyle geçtiğimiz haftalarda başlanan geziler, İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize ediliyor.

İpekyolu Belediyesi’nden kadınlara Akdamar Adası gezisi

İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu, kadınlara yönelik gezi programının bu haftaki adresi Akdamar Adası oldu.

‘Mutlu bir kadın, Mutlu bir aile demek’ sloganıyla başlatılan gezi boyunca, kadınlara yiyecek ve içeceklerden oluşan çeşitli ikramlarda bulunuldu.

AMAÇ; KADINLARIN SOSYALLEŞMELERİNE KATKI SAĞLAMAK

Sosyal Belediyecilik anlayışından yola çıktıklarını ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Bizleri eğitip yetiştiren, her zaman yanı başımızda bulunup, şefkatlerini esirgemeyen fedakâr kadınlarımıza yönelik çalışmalarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Kadın Spor Merkezlerimiz, kadınlara yönelik okuma yazma, el becerilerini geliştirme kurslarımız ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirmiş olduğu bu gezilerimiz, kadınlara yönelik çalışmalarımızın sözde değil özde olduğunun göstergesi durumundadır. Bu gezilerdeki amacımız, çoğu ev hanımı olan kadınlarımıza, annelerimize rahat bir nefes aldırarak, sosyalleşmelerini sağlamaktır. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de hız kesmede sürecektir” dedi.

“GEZİLER KADINLARIMIZA İYİ GELİYOR”

Kadınların fikir ve önerilerini ön planda tuttuklarını belirten İpekyolu Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Nazan Sare Aslan, kadınların mutluluğunun toplumun mutluluğuyla eşdeğer olduğunu belirttiği konuşmasında, “Kadınlara değer veren, kadınların gelişimi ve sosyalleşmelerine katkı sunan İpekyolu Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a kadınlarımız adına teşekkürlerimi iletiyorum. Müdürlük olarak da kadınların mutluluğundan, kadınların ruhsal, bedensel ve kültürel açıdan güçlenmesi, kendisini geliştirmesinin gerekliliğine inandığımız için ara ara kadınlarımızla bir araya geliyor, çeşitli etkinliklerde buluşuyoruz” diye konuştu.  

İpekyolu Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bu geziler ile daha önce sadece adını duydukları, ancak hiç görmedikleri, Van’ın tarihi ve turistik yerlerini görme olanağı yaratan İpekyolu Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a teşekkürlerini ileten kadınlar, bu tür geziler ile gezip görerek sosyalleştiklerini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140