banner279

Başkan Vekili Aslan’ın esnaf buluşmaları sürüyor

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçe esnafıyla buluşmaya devam ediyor. Kaymakam Aslan’a belediye birim müdürleri de eşlik etti.

Başkan Vekili Aslan’ın esnaf buluşmaları sürüyor

      İlçe genelinde aile, esnaf ve mahalle buluşmalarının yoğun şekilde sürdüren Başkan Vekili Sinan Aslan, ilk olarak Şerefiye Mahallesi Hastane 2. Caddesi’ndeki esnafla bir araya geldi. Esnaflar, caddedeki trafik levhalarının yenilenmesini, caddenin tek yön olmasını, trafik sıkışıklığının giderilmesini, ışıklandırmaların onarılmasını ve kaldırımların yenilenmesini isterken, Van Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Ek Binasının da daha aktif çalışmasını talep ettiler.

    “ASLAN, KADIN EMEĞİ ESNAFINI DİNLEDİ”

    Başkan V. Sinan Aslan’ın bir sonraki durağı Bostaniçi TOKİ Kadın Emeği Pazarı oldu.

    Pazardaki kadın esnaflarla bir araya gelerek sohbet eden Aslan, pazarla ilgi talep, sorun ve istekleri dinledi. Esnaflar pazarın daha etkin bir şekilde çalıştırılmasını ve bazı kısımların yenilenmesini talep etti.

    “ESNAFLARIN TALEPLERİ ÇOK YÖNLÜ OLARAK DEĞERLEDİRİLECEK”

   Gerçekleştirilen buluşmaların sosyal belediyecilik açısından önemli olduğunu ifade eden Başkan Vekili Aslan, “ Hem Kaymakamlık hem de belediye olarak İpekyolu ilçemizde çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu hizmetleri hemşerilerimize anlatmayı, onların da öneri ve isteklerini dinlemeyi kıymetli buluyoruz. Hastane Caddesi esnafımızın taleplerini dinledim. Burayı tek yön yaparak, kapan kuracağız. Yine aydınlatma problemlerini çözeceğiz. Fen İşleri Müdürlüğümüz burayı inceleyecek. Esnafımız bu caddelerin ticari olarak canlanması için Van Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Ek Binasının daha aktif çalışmasını istiyor. Bu talepleri, istekleri de çok yönlü olarak değerlendireceğiz. Kadın Emeği Pazarı’ndaki kadın esnaflarımızın da güzel düşünceleri, talepleri var. Bu pazarın eksiklikleri giderilecek. Pazar binamızı restore edeceğiz. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz proje yapsın. Bu pazarın daha etkin çalışması ve satış yapabilmesi için bizde destek verelim. Kadınların üretmesi, üretime katılması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140