banner279

Başkan Vekili Aslan Bostaniçi Mahallesi’nde…

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Bostaniçi Mahallesi’nde belediye tarafından yapılan çalışmaları inceleyerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Başkan Vekili Aslan Bostaniçi Mahallesi’nde…

  İlçe genelinde esnaf, mahalle ve aile ziyaretlerine devam eden Kaymakam ve Başkan Vekili Sinan Aslan, ilk olarak yapımına başlanan Bostaniçi Eğitim Köşkünde incelemelerde bulundu.

    Belediye Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 ay önce projesi yapılan, ilçenin en büyük ve en kalabalık merkez mahallerinden olan Bostaniçi’nde kadınların, gençlerin ve öğrencilerin aktif bir şekilde kullanabileceği ‘Eğitim Köşkü’nde kısa süre önce inşa çalışması başladı. İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan da yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 

   "EĞİTİM KÖŞKLERİ GENÇLERİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR"

   Çalışmaların geldiği son aşamayla ilgili Plan Proje Müdürlüğü çalışanlarından bilgi alan Aslan, "Eğitim Köşklerimiz gençlerimiz için çok önemlidir.  İlçemizin hiçbir yeri kötü bir şekilde, hizmetten uzak bir şekilde anılsın istemiyoruz. Bu yüzden mimarisiyle köşkü andıran eğitim merkezleri açıyoruz. Bostaniçi eğitim köşkümüzde inşa çalışmalarımız kısa süre önce başladı. Bu sürede arkadaşlarımız önemli bir aşama kaydetmiş. Eğitim merkezinde kadınlara, gençlere geniş, ferah, sınıf ve atölyelerle, etüt merkezi ile hizmet vereceğiz. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

   “ASLAN BOSTANİÇİ MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ”

   Bir sonraki durağında Bostaniçi Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Vekili Aslan, burada vatandaşları dinledi. İpekyolu Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde vatandaşlarla buluşan Aslan, belediye tarafından yapılan hizmetleri anlatarak, vatandaşlardan gelen talep, istek ve önerileri dinledi. Gerçekleşen toplantıda belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, VEDAŞ, VASKİ, AKSA doğalgaz yetkilileri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve muhtar Celalettin Tuygun da hazır bulundu.

    “SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

   Mahalle sakinleri, aydınlatma, internet alt yapısı ilgili sorunlarının olduğunu belirtirken, Bostaniçi Mahallesi’ndeki bazı sokaklara da MOBESE kamera kurulmasını istedi.

   İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da, her mahallenin kendine has sorunlarının olduğunu ve bu sorunları çözmek için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade ederek, "Bugün hem muhtarımızın davetlisi olarak hem de hemşerilerimizle birebir konuşmak için Bostaniçi Mahallesi’nde bulunmak istedik. Toplantılarımızda belediyeden ve kaymakamlıktan birçok müdür de hazır bulunuyor. Dile getirdiğiniz, bizimle olan bütün problemleri, sorunları, istek ve talepleri birim arkadaşlarımızla konuşuyoruz, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Örneğin bazı sokaklarda internet altyapısı, elektrik yok diyorsunuz. Bu konuların direk olarak muhatabı biz değiliz. O yüzden toplantılarımızda artık ilgili kurumlardan da arkadaşlarımız yer alıyor. Verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Ortak akılla ilçemizi yönetmek adına bu tür buluşmaları önemsiyoruz. " diye konuştu.

Mahalle sakinleri gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyarak Başkan Vekili Aslan'a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140