banner279

Aslan’dan, Dengbej Kava’ya eğitim desteği…

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, daha önce Kültür Sokak’ta karşılaştığı ve okuduğu Kürtçe uzun havasından etkilendiği “Dengbej Kava İnal’ın Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan evine misafir oldu.

Aslan’dan, Dengbej Kava’ya eğitim desteği…

Kava İnal ve ailesi ile yakından ilgilenen Kaymakam ve Başkan Vekili Aslan, maddi yetersizlik sebebiyle okula gidemeyen Kava’ya eğitim desteğinin verilmesi ve aileye gerekli sosyal yardımların arttırılması hususunda yetkililere gerekli talimatlar verdi.

Küçük Dengbej Kava’dan bir kilamda dinleyen Başkan Vekilimiz Aslan, konuşmasında şunları kaydetti,  “Kava çok yetenekli bir çocuk. Onunla Kültür Sokak’ta esnaflarımızı ziyaret ederken tanıştım. Güzel bir sesi olduğunu fark edince bir şarkı söylemesini istedim. Etkileyici bir sesi olduğunu görünce, arkadaşlarıma ileride ziyaret etmek istediğimi söyledim. Sağolsun arkadaşlar evini bulup beni haberdar ettiler. Bende Kava’yı evinde ziyaret ettim. Bundan sonraki süreçte hem eğitimine destek olacağız hem de müzik alanındaki yeteneğine yardımcı olacağız. Belediye olarak yapacağımız kültürel etkinliklerde de kendisine yer vermeyi planlıyoruz.”  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140