banner279

Ak Parti'li kadınların projesi ile ev bütçelerine katkı...

AK Parti İpekyolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Suzan Görür Türkoğlu öncülüğünde, İŞ KUR desteği ile hayata geçirilen 'Üret Kazan' projesiyle hanımlar ev bütçelerine katkı sağlayabilecek.

Ak Parti'li kadınların projesi ile ev bütçelerine katkı...

 AK Parti İpekyolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Suzan Görür Türkoğlu'nun başlatmış olduğu 'Üret Kazan' projesi ilk olarak Halilağa mahallesinde kadın kursiyerlerin yoğun katılımıyla başladı.
 Kadınlara yönelik üretim ve istihdama dayalı, İŞKUR desteği ile el emeği göz nuru kursuna katılan hanımlar örgü, kazak, yelek, ahşap yapı sanatı, dikiş,nakış ve çeşitli el beceri yapımlarını öğreniyorlar. Kursta ev ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için meslek edindirilen kadınlara ayrıca günlük cep harçlıkları da verilecek.

 Konu ile ilgili konuşan Başkan Türkoğlu, " Kadın eli değdiği herşey güzelleşir mantığıyla hanımların el becerilerini geliştirme, hem de günlük kazanacakları cep harçlıklarıyla ailelerine maddi katkı sağlayabilecekler. İlk olarak Halilaga Mahallesinde başlattığımız 'Üret Kaza' projesi Ali Paşa,Cumhuriyet, Kevenli, Buzhane ve Bostaniçi mahallelerinde de hayata geçilecektir. 5 veya 7 ay sürecek bu kursumuzun sonunda kursiyerlerimiz ürettikleri ürünleri bulundukları mahallelerde büyük kermesler kurarak satışa sunacaklar" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140