banner279

HER ŞEYE RAĞMEN HAYATA GÜLÜMSEYİN...

Dostlar ;

Bazen o kadar fazla zorlukla karşı karşıya kalırsınız ki sizi aşağı çeken negatif düşüncelerden kaçınmak çok zor olabilir. İş stresi, evde oluşan krizler, finansal kayıplar sizi psikolojik olarak etkileyen şeylerdir ve her şeye pozitif bakmak zor olabilir, bunlar sizi kaçınılmaz bir şekilde depresyona sürükler.

En kötü kısmı da günlük zorunluluklarınızı yerine getirmeye çalışmaya o kadar odaklanırsınız ki, zihninizi rahatlatmak, kendinize odaklanmak ve zamanı hislerinize yoğunlaştırmak için elinizde çok az bir zaman kalır.

İnsanlar robot olmadıkları ve taştan yapılmadıkları için, kırılma noktasına ulaştığınız bir an gelir. Bu noktada hapsedilmiş hislerimizi ve istenmeyen tepkilerimizi serbest bırakırız.

Çoğu zaman yaşadığımız negatif bir olayı dünyanın sonu gibi düşünüp kendimize çok yükleniyoruz. Aslında olaylar baktığımız kadar kötü olmuyor ve genellikle bir süre sonra yoluna giriyor.

Sadece bizim başımıza gelmiyor.

Her olaya sanki sadece bizim başımıza geliyormuş gibi muamele ediyoruz. Aslında hepimizin başına öyle yada böyle gelen olaylar bunlar.

Çaresiz değiliz.

Hiç bir zaman çaresiz değiliz. Olumsuz hissetmemizin en büyük sebebi bu zaten çaresiz durumda hissetmemiz.

İnsanlara negatif bakmayı bırakmalıyız.

Herkes kötü ve bize zarar verecek anlayışından sıyrılmalıyız. Evet hayatta gerçekten art niyetli insanlar var ama hepsi bizi kuşatmış durumda değil onun için olumsuzluğun bu adımını bırakmamız gerekiyor.

Dünya kötü bir yer değil.

Üçüncü sayfa haberlerinden sonra dünyanın sonu gelmeli diye düşünebilirsiniz. Ama dünya kötü bir yer değil. Haberlerde iyi ve olumlu haberlerden çok kötü ve negatif durumları haber yaparlar. Onları suçlayamayız. İlgi çeken haber şekli budur. Fakat haberleri izleyerek kararınızı vermeyen. Gerçekten çok iyi şeyler ve güzel olaylar oluyor. Dünyaya olumlu bir pencereden bakın.

Gülümsemek harikadır.

Hayatınızda gülümsemeyi ihmal etmeyin. Gülümsemek ve gülmek insanın en güzel duygu ve eylemlerinden biridir. Gülerek hayatınızı tamamen pozitife çekebilirsiniz.

Olumlu cümleler kurmak önemlidir.

Konuşmalarında ve sohbetlerinizde olumlu şeylerden bahsetmek size çok büyük avantaj sağlar. Bu çevrenizdeki enerjiyi de değiştirir.

Takıntıları ve kaygıları bırakmanın tam zamanı.

Artık şu kafamıza takıp büyüttüğümüz olayları bırakmanın tam zamanı. Geçmişle hesaplaşmayı bırakın. Geçmiş geçmişte kaldı. Geleceğe umutla bakabilmek için geriye değil ileriye bakmalıyız unutmayın!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet GÖLGÜL
Mehmet GÖLGÜL - 8 ay Önce

Yüreğine sağlık Kirvem çok güzel özetlemişsin Allah razı olsun.

banner141

banner241

banner140

banner306