ZABITA AMİRİ, KAZBEK DAĞI’NIN ZİRVESİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BAYRAĞINI AÇTI

Van Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta amiri olarak çalışan Baran Sarpdağ, Kafkasların ve Gürcistan’ın en yüksek noktası olan Kazbek Dağı’nın zirvesinde büyükşehir belediyesi’nin bayrağını açtı.
VAN 24.08.2017 19:32:16 0
 Haber Merkezi

22 yıldır profesyonel dağcılık yaptığını belirten Sarpdağ, başta Erek, Süphan, Artos ve Kaçkar dağları olmak üzere Türkiye’de bulunan tüm dağlara da tırmanış yaptığını ve çıktığı her zirvede büyükşehir’in bayrağını açtığını söyledi. 

Hobi olarak yapmaya başladığı dağcılık sporunda zamanla profesyonelleştiğini belirten Sarpdağ, “Türkiye’de tırmanmadığım dağ kalmadı. Arkadaşlarımızla yeni hedefimizi Gürcistan’da bulunan ve Kafkasların en yüksek noktası olan Kazbek Dağı olarak belirlemiştik. Ekibimizle 16 ağustosta Van'da bir araya geldikten sonra Ardahan-Türkgözü gümrük kapısından geçerek Gürcistan'ın Kazbek ilçesine ulaştık. Burada tırmanış ile ilgili gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra zorlu doğa şartları altında tırmanışımızı gerçekleştirdik. Kazbek Dağı’nın 5047 metredeki zirvesine ulaşınca burada Van Büyükşehir Belediyesi bayrağını açtık. Daha önce tırmanış yaptığım dağların zirvelerinde de mensubu olmaktan gurur duyduğum büyükşehir belediyesi’nin bayrağını açmıştım.” dedi.

 

Sarpdağ, tırmanışlarına devam edeceğini söyledi.