YGS sonuçları açıklandı!

YGS sonuçları açıklandı. ÖSYM, sınavdan tam 3 gün sonra sınav sonuçlarını açıklayarak bir rekora imza attı.
VAN 19.03.2015 16:01:48 0
 ÖSYM sınav sonuçlarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Yaklaşık 6 ay boyunca, sınavda sorulacak soruların oluşturulmasından, sınav sonrasında sonuçların açıklanmasına kadar geçen süre içerisinde her anı dakika dakika planlanmış olan bu süreç hak ve adalet ölçüsünde, sorunsuz ve büyük bir başarı ile planlandığı gibi tamamlanmış ve değerlendirme süreci sonlandırılmıştır.

CEVAP KAĞITLARI 2 KEZ OKUNDU

Her cevap kâğıdı optik okuyucularda iki kere okunmuş ve kontrol edilmiştir. Adaylarımız, toplam 171 sınav merkezinde, 7.031 sınav binasında, 109 bin 393 sınav salonunda, 314 bin 816 sınav görevlisinin nezaretinde 160 dakika boyunca bilgilerini cevap kâğıtlarına işaretlemişlerdir.

"SPEKÜLASYONLAR BOŞA ÇIKARILDI"

Merkezde; sınav evrakının basım evinden alınarak sınav merkezlerine gönderildiği andan, tekrar ÖSYM’ye dönüşüne kadar her adımı izlenmiş ve sınav günü sınav binalarında sınav salonlarında oluşan sorunlara anında çözümler üretilmiştir. Sınav salonlarının büyük bir kısmının kamera ile izlenmesi nedeni ile sınavın yürütülmesi büyük bir titizlikle sağlanmış ve kayıtlar tutulmuştur. Sınavın tamamlanmasından sonraki süreçte bazı kötü niyetli çevrelerce sınavın güvenliği hakkında yaratılmak istenen spekülasyonlar boşa çıkmıştır.

"Bu kapsamda; adaylar, 2015-YGS sonuçlarını; https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2015-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınava giren adayların cevap kâğıtları daha sonra erişimlerine açılacaktır.

Adaylar, soru kitapçıkları, cevap kâğıtları ve cevap anahtarlarına, ÖSYM’nin

https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir. Sonuçların milletimize, adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz.

Sınava giren adaylarımızın her birisine geçmiş olsun diyor ve 2015-LYS’ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayınız...